Rosnę z matematyką

Koordynator projektu: Agnieszka Wilczak

Zapraszamy serdecznie wszystkich naszych przedszkolaków do wzięcia udziału w konkursie fotograficzno-matematycznym. Konkurs realizowany w ramach projektu "Matematyka w przyrodzie ukryta" finansowanego przez Fundację mBanku w ramach programu "Rosnę z matematyką".

„Matematyka w przyrodzie ukryta” - z takim hasłem przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Przelewicach działającego przy naszej Szkole w miesiącu marcu br. realizowały program grantowy “Rosnę z matematyką” finansowany przez Fundację mBanku. W ramach projektu odbyły się ciekawe i pełne praktycznych wskazówek zajęcia, które umożliwiły rozwijanie kompetencji matematycznych. Było pełno zabaw z liczeniem przedmiotów, klasyfikowaniem, porównywaniem, kodowaniem, rozwiązywaniem prostych działań matematycznych, rozwijania myślenia logicznego. Wszystkie dotychczasowe nasze zmagania projektowe ukazuje poniższa prezentacja.

Koordynator projektu: Agnieszka Wilczak

Konkurs fotograficzny

W Oddziale Przedszkolnym w Przelewicach przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłodzinie zrealizowany został konkurs fotograficzny pn. "Matematyka w przyrodzie ukryta". Konkurs realizowany był w ramach projektu o tej samej nazwie finansowanego ze środków Fundacji mBanku w ramach programu "Rosnę z matematyką". Jego głównym celem było budzenie i rozwój zainteresowań matematyką oraz upowszechnienie dostrzegania pojęć matematycznych w otaczajacym świecie. Przedszkolaki wraz z opiekunami mieli za zadanie wykonać zdjęcie ukazujące różne zagadnienia matematyczne, obiekty związane z matematyką zlokalizowane w przyrodzie lub najbliższym otoczeniu. do konkujrsu zgłoszono 17 prac. Każda była inna i wyjątkowa. Komisja konkursowa miała nie lada problem z wyborem laureatów. Prace zachwyciły jury, które poza nagrodzeniem zwycięzców postanowiła wręczyć nagrody każdemu uczestnikowi konkursu.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Michał Masiowski, lat 4, grupa Misie (zdjęcie nr 1)

II miejsce - Natan Paplicki, lat 7, grupa Pszczółki (zdjęcie nr 2)

III miejsce - Lena Tinelt, lat 6, grupa Pszczółki (zdjęcie nr 2)

Nagroda publiczności (głosowani8e internetowe) - Ignacu Huś-Kuś, grupa Pszczółki (zdjęcie nr 17)

Konkurs organizowany z projektu pn. "Matgematyka w przyrodzie ukryta" finansowanego ze środków Fundacji mBanku w ramach programu "Rosnę z matematyką".

Agnieszka Wilczak

SPRAWOZDANIE Z PROJEKTU

W miesiącu czerwcu w naszym Oddziale Przedszkolnym w Przelewicach zakończyła się realizacja projektu pn. "Matematyka w przyrodzie ukryta" finansowanego ze środków Fundacji mBanku w ramach programu "Rosnę z matematyką". Poniżej przedkładamy sprawozdanie z przebiegu tego projektu wraz z dokumentacją fotograficzną.

Koordynator projektu Agnieszka Wilczak

Propozycje zabaw matematycznych

Podsumowanie projektu "Matematyka w przyrodzie ukryta"

• Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy