Nasze przedszkolaki miały przyjemność świętować karnawał - zorganizowano Bal Przebierańców. Dzieciom w zabawach towarzyszyli pracownicy GCK-u w Przelewicach. Zabawa była przednia, a przygotowane przez rodziców słodkości cieszyły się dużym uznaniem. Było mnóstwo zabaw i tańców. Odbyła się również prezentacja strojów - każdy został nagrodzony gromkimi brawami. W tym dniu każdy przedszkolak był Królem lub Królową Balu.
Ogłoszenie naboru dzieci
do Punktu/Oddziału Przedszkolnego w Przelewicach
na rok 2019/2020
Ogłasza się nabór dzieci do Punktu/Oddziału Przedszkolnego w Przelewicach na rok szkolny 2019/2020. Przed złożeniem wniosku proszę o zapoznanie się z Regulaminem rekrutacji dzieci do Punktu/Oddziału Przedszkolnego w Przelewicach przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłodzinie.
Wniosek wraz z załącznikami należy składać w terminie od 25.02.2019 r. do 08.03.2019 r. w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłodzinie.
Dyrektor szkoły
Lucjan Kowalczyk
Wniosek oraz załączniki do pobrania znajdują się w zakładce Dokumenty szkoły.
Karnawał to czas radości i zabawy, szczególnie dla dzieci. Każdy na krótką chwilę może wcielić się w ulubioną postać. Nasi uczniowie nie zawiedli - podczas zabawy przemykały kotki i kurczaczki, był wilk i Czerwony Kapturek, porządku pilnowało kilku policjantów, nie zabrakło też batmanów. Panie wychowawczynie z klas młodszych również postanowiły spełnić swe marzenia - brawo za pomysłowe przebranie. Na kilka godzin korytarz szkolny zamienił sie w barwną salę balową, a jak bal to musi być król i królowa. Ten zaszczytny tytuł otrzymali w klasach I-IV Emilka Jałoszyńska oraz Antek Ziarkowski, natomiast w klasach V-VIII, Natalia Żuk i Piotrek Żyła. Wszyscy wspaniale się bawili. Do zobaczenia za rok. fotogaleria
W piękny słoneczny sobotni dzień wybraliśmy się do kina w Barlinku na film pt. "O psie, który wrócił do domu". Przed seansem zaopatrzyliśmy się w popcorn i napoje. Okazało się, że warto było przyjechać. Podczas filmu niejednemu zakręciła się łza w oku, gdzieniegdzie słychać było płacz. I nie ma co się dziwić - film o Belli to wzruszająca opowieść o wielkiej psiej miłości do człowieka. To była miło spędzona sobota.
Na naszych uczniach można polegać. Ze złotych monet usypali ogromną górę, bagatela - 41 889 monet na łączną kwotę 972,47 zł. Największym zbieraczem złotych monet okazał się Kacper Migdał z klasy V - uzbierał 5 367 monet. II miejsce zajął Krzysztof Lasota z klasy V - 4 062 monety, III miejsce zajęła Klaudia Zielińska z klasy V - 3 925 monet, na IV miejsce zasłużył Nikodem Adamczyk z klasy II - 3 235 monet, zaś V miejsce zajęło rodzeństwo Aniela i Antek Anczewscy - 3 205 monet. Gratulujemy! W akcji wzięli również następujący uczniowie: Jakub Mieszkowski z kl. V, Amelia Łukowska z kl. V, Iga Gapińska z kl. II, Nina Ostrówka z kl. V, Kamil Maksymiak z kl. IV, Maja Smoląg z kl. II, Kalina Paplicka z kl. V, Rozalia Janczukiewicz z kl. V, Oliwia Rybak z kl. VIII a, Maciej Wierzbicki z kl. IV, Julia Stankiewicz z kl. V, Tymoteusz Turtoń z kl. IV, Bartosz Gąsiorowski z kl.V oraz Klaudia Kolińska z kl. II. W imieniu fundacji dziękujemy i zachęcamy wszystkich do udziału w przyszłym roku.
W dniu dzisiejszym pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Pyrzyc - pan Sławomir Srenscek przeprowadził w naszej szkole prelekcję nt. zdrowia i substancji psychoaktywnych. Pogadanka z uczniami klasy VII przeprowadzona została w ramach realizacji programu profilaktycznego "Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach". Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się istotnych szczegółów związanych z działaniem "nowych narkotyków" oraz alkoholu. Podczas zajęć wykorzystano narkogogle oraz alkogogle, dzięki czemu młodzież miała możliwość sprawdzenia w jaki sposób widzi człowiek po zażyciu alkoholu czy narkotyków. Uczniowie byli bardzo zainteresowani prelekcją i zadawali wiele pytań.
W czasie ferii zimowych w naszej szkole zorganizowano wyjazd do Centrum Sportowo - Rehabilitacyjnego "Słowianka" w Gorzowie Wielkopolskim. Jedna grupa udała się z panem Stanisławem Warejko na lodowisko, zaś druga pod opieką pań: Anny Komady i Krystyny Jabłońskiej na basen. Obie grupy wspaniale się bawiły. Po miło spędzonym czasie wszyscy uczestnicy udali się na posiłek do KFC, gdzie każdy zamówił ulubione jedzenie. Wróciliśmy szczęśliwi i zadowoleni. Mamy nadzieję, że jeszcze tam wrócimy.
W dniu 22.01.2019 r. naszą szkołę odwiedzili pracownicy KPP i PSSE w Pyrzycach - pani Agnieszka Szymańska i pan Sławomir Srenscek. Spotkanie dotyczyło "Bezpieczeństwa podczas ferii zimowych" oraz "Profilaktyki grypy". Ferie zimowe, to przede wszystkim czas wypoczynku i wesołych zabaw na śniegu, który mamy nadzieję pojawi się u nas w tym roku:-) Przypominamy kilka rad, które pojawiły się na dzisiejszym spotkaniu i które pomogą Wam bezpiecznie i przyjemnie spędzić zbliżające się ferie:
Uczniowie otrzymali również ulotki informacyjne, których treść przedstawiamy poniżej:
Życzymy zdrowych, miłych, bezpiecznych i bardzo udanych ferii zimowych 2019!
We wtorek uczniowie klas VII i VIII po raz kolejny spotkali się z panią Tatianą Duklas - socjologiem, trenerem, coachem - realizującym w naszej szkole program profilaktyczny "UNPLUGGED". Program ten został wpisany do bazy programów rekomendowanych. Celem programu jest ograniczenie używania substancji psychoaktywnych takich jak: alkohol, tytoń, narkotyki przez dzieci i młodzież, jak również opóźnienie przejścia od fazy doświadczalnej ich używania do fazy używania, który jest już problemem. Program nastawiony jest na eliminowanie wszelkich czynników ryzyka oraz na zmianie postaw i opinii wobec używania substancji psychoaktywnych. Uczniowie otrzymali wiele cennych wskazówek i informacji. Zajęcia odbywały się w systemie warsztatowym.
W piękny zimowy dzień do naszej szkoły przybyli mili goście - babcie i dziadkowie. W drzwiach szkoły witali ich stęsknieni wnukowie, którzy po powitaniu zapraszali dziadków na pięknie przystrojoną salę gimnastyczną. Punkt jedenasta rozpoczęło się przedstawienie w wykonaniu uczniów z klas I - III, którzy wierszem i piosenką uczcili tak ważne dni w roku. Mamy nadzieję, że występy przygotowane przez panie wychowawczynie wszystkim się podobały. Do zobaczenia za rok. fotogaleria występy dzieci
Nasi uczniowie nie zawiedli. Każdy kto mógł i chciał wykazać się bezinteresowną pomocą przyniósł do szkoły karmę mokrą i suchą dla zwierząt oraz koce i ręczniki. W imieniu wszystkich czworonogów serdecznie dziękujemy za udział w akcji i zachęcamy do wzięcia udziału w następnych.
W czwartek 33 uczniów z klas IV - VIII wzięło udział w Ogónopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej PIONIER z przyrody i geografii. Celem olimpiady jest sprawdzenie i poszerzenie swojej wiedzy.Test składał się z 30 pytań i do każdego z nich podane były 4 odpowiedzi, z których tylko jedna była prawidłowa. Na wyniki musimy poczekać do 1 lutego. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników.
Nadchodzą święta - czas na jasełka. Jak co roku wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice spotkali się, by wspólnie poczuć magię świąt. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy I i II. Pod kierunkiem p. Barbary Kucharskiej przedstawili wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem przyszło na świat Dzieciątko Boże. Jasełka wszystkim bardzo się podobały - aktorzy otrzymali gromkie brawa. Po występie głos zabrali zaproszeni goście - ks. Ryszard Krause oraz przewodniczący Rady Gminy, p. Marian Świderski. Nie zabrakło również ciepłych słów płynących od dyrektora szkoły, p. Lucjana Kowalczyka. To był szczególnie miły i ciepły dzień. fotogaleria
W dniach od 18 do 20 grudnia uczniowie klas ósmych mogli sprawdzić swoją wiedzę z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Biorąc udział w próbnym egzaminie ósmoklasisty mieli szansę oswoić się z formułą egzaminu, formatem arkuszy, pracą z kartą odpowiedzi w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań. Wyniki próbnego egzaminu pozwolą na ocenę wiadomości, które zostały opanowane, a które jeszcze należy doskonalić. Pierwszy egzamin ósmoklasisty odbędzie się w kwietniu i jest obowiązkowy. Jego wyniki zadecydują o wymarzonej szkole. fotogaleria
W dniu dzisiejszym nasi młodsi koledzy i koleżanki z klas I - III spędzili czas inaczej niż zwykle. W związku ze zbliżającymi się świętami, panie wychowawczynie przygotowały związany z tamatem blok zajęć. Wszyscy uczniowie zostali podzieleni na 10 zespołów, po 4/5 osób w grupie. Tematem przewodnim były zwyczaje bożonarodzeniowe. Zabawa połączona z nauką sprawiła wiele radości. Kodowanie, rozwiązywanie zadań tekstowych, rozwiązywanie krzyżówki świątecznej, działania na liczbach nie sprawiły dzieciom większych trudności. Satysfakcja z dobrze wykonanego zadania była największą nagrodą. Na koniec tak mile spędzonego dnia czekała niespodzianka - karaoke. Do następnego razu. fotogaleria
Dzisiaj nadszedł dzień, na który wszyscy czekali. Od rana panował radosny nastrój oczekiwania na zabawę i prezenty. Na szkolnych korytarzach zaroiło się od czerwonych czapek, rogów renifera, świątecznych okularów i opasek. Wreszcie nadszedł oczekiwany moment. Uczniowie z klas I - IV udali się na salę gimnastyczną, aby zmagać się z Mikołajem, ale nie tylko w sportowych konkurencjach. Czekały na nich również zmagania z matematyką. Panie przygotowały zadania matematyczne,z którymi dzieci świetnie sobie poradziły. Później odbyły się zawody sportowe - zbieranie prezentów do worka, skoki w workach, czy slalom z workiem na plecach. W świetlicy szkolnej odbyło się kodowanie, którego wynikiem był portret Mikołaja. W tym czasie ich starsi koledzy spotkali się z Mikołajem, który rozdawał prezenty. Po spotkaniu w klasach i obejrzeniu prezentów, uczniowie klas V -VIII rozpoczęli swoje matematyczne zmagania z Mikołajem. W każdej sportowej konkurencji uczestnik musiał rozwiązać wylosowane działanie i dopiero po podaniu dobrego wyniku, mógł kontynuować wyścigi. To był dzień pełen wrażeń, długo będziemy o nim pamiętać. fotogaleria
Kolejna akcja, w której nasza społeczność weźmie czynny udział. Tym razem będzie to pomoc zwierzętom, mieszkańcom schronisk. Każdy może wziąć udział w akcji przynosząc karmę, koce lub ręczniki. Każdy z nas może zostać wolontariuszem i w bezinteresowny sposób pomagać innym.
Nasza szkoła kolejny raz włączyła się realizację programu antytytoniowego edukacji zdrowotnej "Bieg po zdrowie". Program został opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym i jest skierowany do uczniów klas IV (9 - 10 lat). Cel programu to opóźnienie lub zapobieżenie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży oraz przedstawienie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od tytoniu. Cykl zajęć profilaktycznych w nasze szkole już się rozpoczął i będzie trwał cały rok szkolny. W ramach realizacji programu przewidziano konkurs, który zostanie ogłoszony w późniejszym czasie. Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową: https://gis.gov.pl/oswiata/bieg-po-zdrowie-nowy-program-antytytoniowej-edukacji-zdrowotne
"Bądźmy poszukiwaczami autorytetu" to ogólnopolska kampania profilaktyczno - edukacyjna do której dołączyła nasza szkoła. Kampania skierowana jest do uczniów klas IV - VIII, ich rodziców, a także nauczycieli. Jej realizacja zakłada przede wszystkim przeprowadzenia działań w zakresie profilaktyki zachowań ryzykownych, szczególnie antyspołecznych i przestępczych wśród uczniów szkół podstawowych na terenie całego kraju. Pierwsze zajęcia z uczniami u nas w szkole już się rozpoczęły. Zaplanowano również spotkanie z rodzicami oraz radę szkoleniową dla nauczycieli. Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie, "Przedstaw swojego Mistrza", który polega na przygotowaniu wywiadu w formie krótkiego filmu z osobą, którą uczniowie uważają za autorytet. Szczegóły znajdziecie tutaj: https://autorytet.org/konkurs/