Dzieci i młodzież pod kierunkiem ks. Przemysława i rodziców robiły palmy wielkanocne. Wszystkie były piękne, dlatego wszyscy zostali zwycięzcami. Gratulujemy!
ks. Przemysław Kryszczyński
Szanowni Państwo,
zwracam się do Państwa z prośbą o przekazanie uczniom informacji na temat „Dnia Otwartego” Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Branżowej I stopnia Towarzystwa Salezjańskiego z siedzibą przy ul. Ku Słońcu 124 w Szczecinie, który odbędzie się dnia 23 marca 2024 r. w godzinach 10:00 – 13:00.
Szkoła Branżowa I stopnia kształci w zawodzie stolarz. Na miejscu znajduje się dostępny dla uczniów park maszynowy, który w bezpieczny sposób umożliwia naukę zawodu na nowoczesnym sprzęcie m.in. prasie do klejenia, obrabiarce CNC, w komorze lakierniczej itp. Uczniowie uczą się projektować meble i aranżować wnętrza na nowoczesnym sprzęcie komputerowym wyposażonym w program PRO100, a w trakcie przerw oraz po zajęciach lekcyjnych mogą korzystać z bogatej infrastruktury rekreacyjno-sportowej. Jesteśmy dumni z bardzo wysokich wyników egzaminów OKE i czeladniczych, które są organizowane w siedzibie naszej szkoły. Nauka w Szkole Branżowej I stopnia jest bezpłatna.
Liceum Ogólnokształcące na rok szkolny 2024/2025 przygotowało ofertę klasy turystyczno-językowej i biologiczno-chemicznej. Szczycimy się bardzo dobrymi wynikami egzaminu maturalnego, które w tym roku przyniosły szkole Brązową Tarczę w Rankingu Perspektywy 2024. Nasi nauczyciele są egzaminatorami egzaminu maturalnego OKE. Uczniowie uczą się w mało licznych klasach, co sprzyja tworzeniu kameralnej atmosfery w szkole, rozwijaniu pasji oraz indywidualizacji procesu nauczania. Każdej klasie oferujemy również przedmiot dodatkowy w języku angielskim, który jest uzupełnieniem rozszerzonej nauki tegoż języka. Podobnie jak uczniowie Szkoły Branżowej, Licealiści mogą w trakcie przerw oraz po zajęciach lekcyjnych korzystać z bogatej infrastruktury rekreacyjno-sportowej. Nauka w Liceum jest płatna.
W trakcie Dnia Otwartego naszej Szkoły oferujemy różnorodne zajęcia w salach przedmiotowych, zwiedzanie warsztatów szkolnych z maszynami służącymi pracom stolarskim, skorzystanie z różnorodnych boisk szkolnych i hali sportowej, a także słodki poczęstunek. Mam nadzieję, że prośba o przekazanie informacji uczniom zyska Państwa akceptację. W załączniku przesyłamy plakaty obu szkół oraz ulotki. Będziemy zaszczyceni obecnością uczniów na naszym wydarzeniu.
Z wyrazami szacunku,
Dyrektor Zespołu Szkół Towarzystwa Salezjańskiego
ks. Mateusz Macinkiewicz
Tak, wielkimi krokami zbliża się wiosna, którą powitamy już za tydzień. Wkoło kwitną kwiaty, jasno świeci słońce, ptaki śpiewają, jest bardzo przyjemnie na dworze. A u nas w szkole będziemy świętować przyjście wiosny cały tydzień.
Zapraszamy wszystkich do zabawy, spędźmy ten tydzień inaczej niż zwykle!
Samorząd Uczniowski
Klasa 2 brała udział w Tygodniu Eksperymentów. Wykonywaliśmy i obserwowaliśmy różne doświadczenia m.in. proces parowania wody, różnice ciśnień atmosferycznych, wędrówkę wody z kubeczków jak również badaliśmy właściwości octu i cukru. To był magiczny tydzień!
Małgorzata Mierzwa
W dniu 7 marca 2024 r. uczniowie klas 4 - 8 naszej szkoły wraz z opiekunami: panią Anną Komadą, panią Krystyną Jabłońską i panią Olgą Rusiecką obejrzeli spektakl pt. "Skąd nasz ród", dzięki któremu przenieśli się w czasy pierwszych Słowian. Młodsi poznali, a starsi przypomnieli sobie m. in. legendy: "O Popiele i Mysiej Wieży", "Piascie Kołodzieju", "O królu Kraku i księżniczce Wandzie". Wszyscy z zainteresowaniem słuchali opowieści o poczatkach państwa polskiego. A były to czasy trudne i niespokojne...
Anna Komada, Krystyna Jabłońska
Podanie o przyjęcie do Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłodzinie znajduje się w zakładce Dokumenty szkoły.
Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Jako królowa nauk ma swoje święto. W naszym przedszkolu grupa Motylki i Misie świętowali ten dzień 12 marca 2024 r. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach matematycznych dostosowanych do ich wieku. Zabawy matematyczne w przedszkolu są fundamentem logicznego myślenia, ale przede wszystkim bawią, uczą i rozwijają. Zachęcają do wspólnych poszukiwań i rozwiązań, inspirują do podejmowania nowych i coraz trudniejszych wyzwań, a ponadto wyzwalają w dziecięcych umysłach generowanie nowych pomysłów.
Grupa Misie i Motylki
W nawiązaniu do 8 marca czyli Dnia Kobiet uczniowie klasy III realizowali projekt edukacyjny: SŁAWNE POLKI. Uczniowie wspólnie wybrali znane osoby - Polki, które w jakiś sposób rozsławiły Polskę. Wybór padł na Marię Curie - Skłodowską, Wandę Rutkiewicz i Igę Świątek. Uczniowie wcześniej zgromadzili materiały, a następnie wspólnie wykonali plakaty. Zgodnie współpracując w zespole planowali i w ciekawy sposób przedstawili oraz zaprezentowali własne pomysły. Prace projektowe zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym.
Joanna Kowalczyk
🌹🌺Dzień Kobiet w klasie 2🌷🌻
8 marca to dzień, o którym nie wypada zapomnieć. Pamiętali o nim również chłopcy z klasy II, którzy złożyli swoim koleżankom życzenia oraz wręczyli piękne prezenty. Dziewczynki były zachwycone!!! 🩷🩷🩷
W dniu 11 marca w Dębnie odbyły się Regionalne Zawody Unihokeja w ramach Igrzysk Dzieci. Dziewczęta z naszej szkoły zajęły 2 miejsce zdobywając tym samym awans do finału wojewódzkiego. Naszą szkołę reprezentowały: Anna Lasota, Lidia Lasota, Maria Ziarkowska, Zuzanna Wilczak, Zuzanna Kutko, Iga Brzychcy, Olga Brzychcy i Nikola Kolińska. Bardzo się cieszymy i gratulujemy:)
Stanisław Warejko
"Magiczne słowa" to spektakl na którym dzisiaj byliśmy w Barlinku. Bardzo ciekawy, zabawny z piękną scenerią i morałem spektakl, który przybliżył ważność słów takich jak: przepraszam, proszę i dziękuję.
Kamilla Jasiejko-Turtoń
Trzecioklasiści podczas zajęć przyrodniczych poznawali właściwości powietrza wykonując doświadczenia „Powietrze w akcji” oraz „Świeczka w słoiku”. Stwierdzili, że powietrze jest widoczne, ale w postaci bąbelków w wodzie, poruszania się piórka i wielkości balona. Zauważyli, że aby płomień płonął również potrzebne jest powietrze. Były również zabawy z wiatrem, zawody w puszczaniu samolotami czy baniek mydlanych. Oj, działo się.
Joanna Kowalczyk
Dnia 1 marca dzieci z grupy Misie miały okazję z bliska przyjrzeć się pracy jaką wykonuje sprzedawca. Dzieci zostały oprowadzone po całym sklepie, miały możliwość zrobić drobne zakupy oraz otrzymały słodki upominek. Serdeczne dziękujemy za zaproszenie.
Panie z grupy Misie z dziećmi
27 lutego klasy II i III pod opieką Pani Małgorzaty Mierzwy i Joanny Kowalczyk wybrały się na wycieczkę do wyjątkowego parku rozrywki Game Time w Gorzowie Wlkp. Uczniowie mieli okazję spożytkować swoją energię w niespotykanym dotąd wymiarze. Dzieci korzystały z masy atrakcji, m.in.: tor Ninja, trampoliny, basen pianek czy kreatywna mieszanka torów przeszkód. Na koniec bardzo zmęczeni i niesamowicie szczęśliwi uczestnicy wycieczki zjedli smaczny posiłek w McDonald's.
Małgorzata Mierzwa
Nie od dziś wiadomo, że najlepsze zajęcia to zajęcia praktyczne. Wtedy dzieci uczą się najszybciej. Uczniowie z klasy III mieli okazję uczestniczyć w szczególnie atrakcyjnym cyklu zajęć z muzyki. Poznali budowę skrzypiec, gitary i keyboarda. Dowiedzieli się również np. co trzeba zrobić zanim zacznie się wydobywać dźwięk, co to jest kalafonia czy gryf. Każdy mógł zagrać na tych instrumentach. Wysłuchaliśmy też różnych utworów zagranych na poznanych instrumentach. Było głośno.
Joanna Kowalczyk
Już niedługo ruszą prace związane z utworzeniem EkoOgrodu przy naszej szkole. Tymczasem już kompletowane jest wyposażenie. Wartość całej inwestycji to 149.000,00 zł, z czego dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie wyniosło 135.000,00 zł. Nie możemy się doczekać:)
W dniu 21 lutego w Pyrzycach odbyły się powiatowe zawody w piłce siatkowej w ramach Igrzysk Dzieci. Ponownie bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie. Chłopcy w składzie: Antoni Ziarkowski, Bartosz Kraśniański, Filip Grugel, Stanisław Barański i Marcel Ondycz zajęli 2 miejsce, a dziewczęta w składzie: Anna Lasota, Lidia Lasota, Izabela Smyka, Zuzanna Kutko, Maria Ziarkowska, Iga Brzychcy, Olga Brzychcy zdobyły 3 miejsce. Serdeczne gratulacje:)
Stanisław Warejko
Mam ogon oraz wąsy,
z myszkami lubię pląsy,
żaden mi nie straszny płot,
bo ja jestem sprytny KOT.
W dniu 19.02 grupa przedszkolna "Jeżyki" postanowiła świętować Międzynarodowy Dzień Kota - odwiedził ich nawet kot Miki.