20 kwietnia 2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Matematyczny” stworzonym wyłącznie dla szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowało w sumie 14 uczniów z klas II – V, którzy wykazali się dużą wiedzą, uzyskując wysokie wyniki. Mieli oni okazję zmierzyć się z rówieśnikami z terenu całej Polski. W tym konkursie nie ma przegranych. Każdy uczestnik otrzymał dyplom uznania. Z radością informujemy, że wśród tegorocznych laureatów konkursu znaleźli się: Kacper Wojtaszak klasa 2 miejsce 18 w kraju oraz Jacek Rychliński klasa 3 miejsce 6 w kraju. Składamy gratulacje wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, wykazując szczególne zainteresowanie przedmiotem, ambicję i zaangażowanie w naukę. Życzymy dalszych sukcesów!!!
Ewa Wojnarowska
20 czerwca dzieci naszej szkoły spędziły dzień w wyjątkowo radosnej i miłej atmosferze. Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Piżamy. Uczniowie przyszli do szkoły w piżamach. Ten niecodzienny strój był oczywiście zgodny ze Statutem Szkoły.Takie wyjątkowe dni i święta oprócz dobrej zabawy mają głębszy przekaz. Jest to czas, w którym solidaryzujemy się z dziećmi ciężko chorymi, dla których piżama to nieodłączna część każdego dnia. Przy okazji uczymy się empatii, a także zwracamy uwagę na zdrowie i dbanie o nie. Dzieciom bardzo spodobał się taki nietypowy dzień w naszej szkole. Mamy nadzieję, że zapadnie na długo w ich pamięci. Podziękowania składamy również rodzicom, którzy wykazali się wyrozumiałością, dobrym humorem i pozwolili swoim pociechom przyjść do szkoły w piżamach.
Wiek wczesnoszkolny to kluczowy czas dla edukacji cyfrowej i nauki bezpieczeństwa w sieci. Mając to na uwadze w naszej szkole przeprowadzono cykl lekcji w klasie I i II. Uczniowie poznali drużynę Sieciaków, która w bardzo przystępny sposób nauczyła zasad bezpieczeństwa online i zachęciła do dołączenia do sieciakowej drużyny. Mamy nadzieję, że wiedza i nawyki zdobyte w tym wieku będą procentowały w przyszłości zwiększając bezpieczeństwo dzieci.
Jolanta Czerniak
Miło Nam poinformować, że Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie na posiedzeniu w dniu 01.06.2023 roku postanowił udzielić dofinansowania w formie dotacji w wysokości do kwoty 75.000,00 zł na realizację zadania: „Pracownia OZE w przyszłość nam wejść pomoże”, które będzie realizowane w naszej szkole. Bardzo się cieszymy!
Wakacje to beztroski czas odpoczynku i relaksu, dlatego w tym czasie, w szczególny sposób należy dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. W związku z tym w najmłodszych klasach przeprowadzono pogadankę profilaktyczną na temat bezpiecznych wakacji. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie zachowywać się podczas nadchodzących wolnych dni. Dzieci dowiedziały się jakie zagrożenia mogą ich spotkać podczas wakacji. Wspólnie przypomniały sobie, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz spędzać czas wolny na placu zabaw, nad wodą, w lesie, czy w górach. Zwrócono dzieciom także uwagę na wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych.
Dopełnieniem pogadanki była prezentacja multimedialna, która w przyjazny sposób pozwoliła zrozumieć omawiany temat .
Iwona Gąsiorowska
Uczennica klasy II Pola Baranowska wzięła udział w III Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Przyrodniczej w Mirosławcu i wyśpiewała piosenką „NIEZAPOMINAJKA” wyróżnienie. Brawo Pola. Gratulujemy!
I miejsce zajęła klasa V plus jeden uczeń z klasy VI. Grupa wykonała wszystkie zadania, brawo! A oto dwa z siedmiu zadań.
5 czerwca 2023 r. grupa 46 uczniów wraz z opiekunami panią Elżbietą Stasiaczyk, panią Jolantą Czerniak, panem Lucjanem Kowalczykiem i panem Stanisławem Warejko wyruszyła w ciekawie zapowiadającą się podróż do Gdańska, Gdyni, Sopotu oraz Malborka. Wycieczka trwała 3 dni i potwierdziła, że warto było pojechać i przejść po kilka tysięcy kroków dziennie. Odwiedzane miasta zachwyciły piękną architekturą i ciekawą historią. Wiele emocji dostarczyła zabawa terenowa na gdańskiej starówce. Oczywiście były również zakupy i sesje zdjęciowe. A jak było na wycieczce można obejrzeć na załączonych zdjęciach.
Pełne zapału i zaangażowania najstarsze przedszkolaki z grupy Pszczółki z Oddziału Przedszkolnego w Przelewicach przy SP im. Jana Brzechwy w Kłodzinie uczestniczyły w zorganizowanym w dniu 5 czerwca br. wewnątrzgrupowym Turnieju Szachowym. Udział w nim wzięło 21 dzieci (z 23 obecnych!). Na wstępie wylosowano pary przeciwników, którzy rywalizowali ze sobą w pierwszej rundzie. Do kolejnych etapów przechodzili tylko zwycięzcy. Rywalizacja była zacięta i momentami trwała dłuższy czas, raz zdarzył się tzw. pat czyli remis.
Zwycięzcą turnieju został zawodnik, który wygrał wszystkie rozgrywki - okazał się nim Franek Jałoszyński-Mulawka, zdobywając tym samym tytuł MISTRZA SZACHOWEGO
Na drugim miejscu znalazła się Pola Wolniakowska, zaś Wiktor Juszczak uplasował się na trzecim miejscu. Gratulujemy
Każdy uczestnik turnieju otrzymał drobne upominki.
Nad rozgrywkami czuwał skład sędziowski w składzie Pani Aga i Pani Natalka - wychowawcy grupy.
Cieszymy się, że nauka gry w szachy prowadzona przez nauczycieli w formie zabawy, przyniosła dzieciom tak wiele satysfakcji. Zauważono, że dzięki temu dzieci uczyły się zdrowej rywalizacji, rozbudzały przekonanie, że liczy się udział, samo podejmowanie wyzwania. Ważną umiejętnością jaką dzieci wyniosły z udziału w Turnieju były sposoby radzenia sobie z niepowodzeniem i przegraną.
Wszystkim dzieciom biorącym udział w turnieju serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Agnieszka Wilczak
Natalia Skarbiecka
Tegoroczny Festyn Rodzinny odbył się w towarzystwie pięknej pogody. Rozpoczął się od występów wszystkich przedszkolaków oraz klas młodszych. Dzieci śpiewały piosenki i tańczyły. Na festynie było mnóstwo atrakcji przygotowanych przez Radę Rodziców, grono pedagogiczne i pracowników naszej szkoły. Nie zabrakło:
Ponadto wręczono nagrody za udział w następujących konkursach:
* szkolnym turnieju szachowym
* fotograficznym "Matematyka w przyrodzie ukryta" w ramach programu Fundacji mBanku "Rosnę z matematyką"
Dzieci i rodzice miło spędzili wspólny czas. Wszystkim osobom, którzy przyczynili się do organizacji festynu serdecznie dziękujemy. Festyn w części finansowany był z projektu pn. "Tata, mama i ja za pan brat z ekologią" z Programu Społecznik, który zainicjowany został przez Marszałka województwa zachodniopomorskiego. Dziękujemy OSP w Płońsku z Prezesem Bogusławem Pokorskim na czele, grupie nieformalnej w osobach: Agnieszka Czogała, Anna Benka, Waldemar Pender, Ewelina Gąsiorowska, Agata Kustra oraz Ewa Gąsiorowska - Nawój za wsparcie tej imprezy.
Cudowna pogoda zachęcała do robienia zdjęć w fotobudce i na ściance. Nasi uczniowie robili zdjęcia koleżeńskie i z rodzicami. Była to świetna zabawa i będzie rewelacyjna pamiątka!
Belgijka w wykonaniu uczniów klasy 1
Występy uczniów klasy 2
Taneczny układ w wykonaniu uczniów klasy 2
„Dzień Dziecka” to jeden z najważniejszych dni. W tym roku przedszkole postanowiło go obchodzić wyjątkowo dzień wcześniej.
Pogoda nie zawiodła więc zabawa mogła się odbyć w ogrodzie przedszkolnym. Wychowawcy oraz zaproszona Pani Animator stanęli na wysokości zadania. Były bańki mydlane, konkursy, zabawy muzyczno - ruchowe przy znanych i mniej znanych utworach dla dzieci, malowanie twarzy oraz wata cukrowa.
Nie zabrakło także zdrowej, orzeźwiającej przekąski w postaci arbuza.
Przedszkolaki bawiły się świetnie, z ich twarzy nie schodził uśmiech, a cała impreza dostarczyła wielu emocji i niezapomnianych wrażeń.
Natomiast uczniowie uczcili swoje święto 1 czerwca. Całą szkołą wybraliśmy się do kina. Każdy znalazł tu coś dla siebie. Niektórzy wybrali film pt. "Mała syrenka", inni "Super Mario Bros", jednak największe wzięcie miał film "Strażnicy Galaktyki". Po kinie wybraliśmy się na male zakupy w Outlecie, a na koniec posililiśmy się w McDonaldzie.
Dzień Dziecka 2023 uznajemy za UDANY!
Dzisiaj odwiedziły nas panie edukatorki z Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Panie przeszkoliły uczniów klas 4-8 z zakresu sztucznej inteligencji, drukarki 3d i okularów VR. Nasi uczniowie mają już doświadczenie w drukowaniu i używaniu okularów, więc mogli się popisać swoją wiedzą, ale panie pokazały im także nowe możliwości. Na zajęciach o sztucznej inteligencji można było skanować swoją dłoń i zagrać w węża za pomocą skanu. Szkolenia były bardzo ciekawe i angażujące. Każdy miał okazję spróbować nowych rzeczy.
Olga Rusiecka
W dniu 26 maja 2023 r. nasi uczniowie z klas I - III wzięli udział w obchodach Święta Pułku ustanowionego na cześć wydarzeń z 8 maja 1925 roku, kiedy to w Krakowie, 5 Pułk Saperów otrzymał z rąk prezydent Rzeczypospolitej Polski Stanisława Wojciechowskiego sztandar wojskowy. Był to początek bogatej historii dziedziczonej kolejno przez 5 Batalion Saperów oraz 5 Brygadę Saperów. Jednostek, które cechował gorący patriotyzm, a u podstaw było dobre imię żołnierskie zdobyte wysiłkiem w czasie walk o wolność naszej Ojczyzny. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Za nami trzy najgorętsze dni w roku - egzaminy ósmoklasistów. Przygotowania były intensywne zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli oraz rodziców. Teraz można odetchnąć i czekać na wyniki. Będziemy mocno trzymać kciuki, żeby każdy z naszych uczniów dostał się do wymarzonej szkoły. Powodzenia.