Oj, działo się dzisiaj w grupie Smerfów. Tańce z misiami, zagadki, słodkie misiowe kanapki, degustacja miodków, zapomniane bajki, których już raczej nie zobaczymy w telewizji, no i oczywiście misiowe prace plastyczne.
Misiowe kanapki, mniam, mniam...
Misiowe prace plastyczne
Nie tylko misie lubią miodek
Bajkowe misie
W życiu każdego nowo przyjętego przedszkolaka uroczystość pasowania to bardzo ważne wydarzenie. W Punkcie Przedszkolnym uroczystość ta odbyła się w piątek 18 listopada!! 18 przedszkolaków z grupy Misie ślubowało w obecności zaproszonych gości: Pana dyrektora Lucjana Kowalczyka oraz Pani wicedyrektor Anny Komady oraz oczywiście rodziców, i bliskich im osób. Chociaż początki w przedszkolu bywają trudne to ta pierwsza ważna uroczystość jaką jest pasowanie na przedszkolaka zamyka etap adaptacji. Po krótkim powitaniu dzieci w odświętnych strojach przedstawiły program artystyczny: wiersze, tańce i piosenki. Pierwszy występ na wielkiej scenie przed publicznością to także debiut dla dzieci, które rozpoczęły w tym roku edukację przedszkolną. Gromkie brawa oznaczały, że zaprezentowały się wspaniale! Następnie wszystkie dzieci poprosiły pana i panią dyrektor o pasowanie. Pan dyrektor wymieniając imię dziecka dokonał „pasowania” wielkim czarodziejskim kluczem wypowiadając słowa: ”Pasuję Cię na dzielnego przedszkolaka”. To była doniosła chwila pełna powagi i wzruszeń. Na znak i pamiątkę przyjęcia do społeczności przedszkolnej każdy nowy przedszkolak otrzymał dyplom i piękne upominki. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców i wszystkich zgromadzonych na tej uroczystości. Przedszkolakom jeszcze raz gratulujemy- zostaliście członkami naszej wielkiej rodziny! Życzymy samych pięknych chwil i radości z pobytu w naszym przedszkolu!
Dzieci z grupy Smerfy na zajęciach poszerzyły wiedzę o planetach i gwiazdach. Dowiedziały się czym jest spadająca gwiazda, co to jest konstelacja, ile planet krąży wokół Słońca, czym jest czarna dziura i kim był Mikołaj Kopernik oraz wiele innych ciekawych informacji.
Kosmiczna rakieta
30 listopada 2022 r. odwiedzi nas fotograf. Sesja zdjęciowa rozpocznie się od godziny 8.15 w szkole, natomiast w przedszkolu od 8.30. Chętne osoby prosimy o zapoznanie się z ofertą firmy MAWI.
Drodzy Rodzice!
Rada Rodziców rusza z przygotowaniami do pierwszego kiermaszu świątecznego (a będą dwa), z których dochód przeznaczony będzie na cele szkoły, a przede wszystkim dla naszych dzieci.
Jeśli ktoś ma ochotę wesprzeć tę akcję, to zwracamy się z prośbą o przynoszenie do szkoły lub przedszkola własnoręcznie zrobionych ozdób świątecznych lub drobnych materiałów np. kokardki, bombki, świeczki itp. z czego można będzie wykonać ozdoby.
Stroiki z żywym igliwiem powinny być wykonane przez chętnych rodziców tuż przed kiermaszem.
Z góry dziękujemy za włączenie się do akcji:)
„Tak łatwo być życzliwym. Naprawdę łatwo.”
Pan Tushman
21 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień – niezwykle wartościowe i piękne święto. Piękne, bo zachęca nas do bycia miłym i otwartym na drugiego człowieka, wartościowe, bo jest okazją do poruszenia tematu szacunku i życzliwości w stosunku do innych.
My, w przeddzień tego święta, zachęcamy wszystkich do bycia życzliwym, szczególnie jutro.
Na początek zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu:
Po obejrzeniu filmu chyba wszyscy się zgodzą, że życzliwość nic nie kosztuje, a życzliwa osoba jest uśmiechnięta i szczęśliwa.
Co możemy jutro zrobić?
- dla każdego mieć miłe słowo,
- często się uśmiechać,
- być gotowym do pomocy,
- dyskretnie robić dobre uczynki lub różne życzliwe i przyjazne gesty wobec wybranej przez siebie osoby, czyli być tajnym i życzliwym przyjacielem tej osoby,
- napisać na wykonanym przez siebie serduszku coś miłego o wybranej osobie i wręczyć jej.
Życzymy wszystkim miłego dnia. Oby było ich jak najwięcej. Warto być życzliwym!
Dzień Życzliwości w klasie II
Dzień Życzliwości w klasie III
Z czym kojarzą się balony? Oczywiście ze świetną zabawą! Uczniowie klasy 2 i 3 mieli taką możliwość na lekcji wychowania fizycznego. Dzięki balonom na sali zrobiło się wesoło i kolorowo, a udział w zabawach ruchowych sprawił szczególną radość. Oby więcej takich lekcji!
Dziś na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO. Po tym wydarzeniu kraje członkowskie UNESCO przyjęły Deklarację na Temat Zasad Tolerancji. Promocja tolerancji i poszanowania ma istotne znaczenie w tworzeniu atmosfery sprzyjającej akceptowaniu odmienności kulturowej.
Artykuł I „Deklaracji Zasad Tolerancji” brzmi:
„Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”.
Bądźmy tolerancyjni!
Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach, których celem było uczulenie na to, jak istotną rolę w naszym codziennym życiu pełni przyroda. Spotkanie wzbogaciło dzieci w bezcenną wiedzę, która posłuży im w przyszłości, a na pamiątkę każdy otrzymał Dyplom Małego Ekologa.
Piękna jesień okazała się dziś idealnym czasem na wyjazd studyjny do naszej wojewódzkiej instytucji Ogrody Przelewice. W ramach realizacji projektu pn. "Młodzi odkrywcy atrakcji turystycznych Pomorza Zachodniego" nasze dzieci z klas 1- 4 uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych przygotowanych przez pracowników Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach.
Całość spotkania zakończończyła sie wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Tu słowa podziękowania dla Agnieszki Czogała i Bogusława Pokorskiego za organizację poczęstunku dla naszych milusińskich.
Wyjazd studyjny został sfinansowany z dotacji jaką grupa nieformalna pod opieką OSP Płońsko uzyskała z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik 2022-2024, zainicjowanego przez Marszałka Województwa Zachochodniopomorskiego.
Ewa Gąsiorowska-Nawój
Dziś, 28 października, młodzi odkrywcy atrakcji turystycznych z naszej szkoły zwiedzali stolicę powiatu pyrzyckiego. W promieniach jesiennego słońca młodzież odzwiedziła park z historycznym czołgiem, spacerując wzdłuż średniowiecznych murów obronnych miasta Pyrzyce (najdłuższych tak zachowanych fortyfikacji miejskich na Pomorzu Zachodnim) mogła podziwiać zabytkowe baszty, zapoznać się z historią i odkryciami archeologicznymi głównego kościoła w centrum miasta, a także zobaczyć współwczesne atrakcje stolicy powiatu jak miejska fontana.
Całość wyprawy zakończyła się wizytą w siedzibie powiatu, czyli w Starostwie Powiatowym, gdzie na młodych turystów czekał słodki poczęstunek i jeszcze mała garść informacji historycznych.
Uczniów klasy 6 i klasy 8 po mieście Pyrzyce oprowadzali Remik Pajor-Kubicki i Waldemar Pender w towarzystwie uczniów Zespół Szkół nr 1 im. Noblistów Polskich w Pyrzycach - dziękuję Wam zaangażowanie w nasz projekt. Oczywiście słowa podzìękowania kieruję do pracowników Starostwa, którzy przygotowali wizytę młodych młodych mieszkańców powiatu w naszym urzędzie, szczególnie pracownikom Wydziału Oświaty, Kultury i Turystyki Pani Dyrektor Wiolecie Leśniewskiej i Beacie Kwiecień oraz Panu Sekretarzowi Mariuszowi Majakowi.
A całość wyjazdu pomogli mi zorganizować Anna Benka oraz Waldemar Pender jako kolejny etap projektu pn. "Młodzi odkrywcy atrakcji turystycznych Pomorza Zachodniego", który jest sfinansowany z dotacji jaką grupa nieformalna pod opieką OSP Płońsko uzyskała z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik 2022-2024, zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachochodniopomorskiego.
Dzisiaj w ramach projektu pn. "Młodzi odkrywcy atrakcji turystycznych Pomorza Zachodniego" Olgierd Kustosz wspólnie z Ewą Gąsiorowską-Nawój oraz dh Bogusławem Pokorskim mieli okazję sprawdzić wiedzę z zakresu ekologii wśród Przelewickich przedszkolaków.
Jak się okazuje, maluchy swoją wiedzą mogą zawstydzić niejednego dorosłego. Przedszkolaki otrzymały ekologiczne książeczki, które na pewno pomogą im utrwalić zdobytą dotychczas wiedzę oraz poznać nowe zagadnienia związane z ekologią.
Piękna wystawa atrakcji turystycznych naszego regionu - ostatni punkt projektu pn. "Młodzi odkrywcy atrakcji turystycznych Pomorza Zachodniego"
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy energię do nauki, lepiej się koncentrujemy i mamy siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień i okazja do wprowadzania nawyków zdrowego odżywiania. Motylki uczą się przez działanie i tego dnia przypomniały sobie piramidę zdrowego odżywiania oraz wspólnie przygotowały sobie zdrowe, pachnące śniadanie.
Justyna Osipowicz
9 listopada nasze kochane maluszki świętowały „Dzień Jeża”! Podczas zajęć dzieci miały możliwość poszerzyć oraz utrwalić wiedzę dotyczącą życia jeży. Ten dzień był doskonałą okazją do uświadomienia najmłodszym, co zagraża tym zwierzętom.
Nie zabrakło także wesołych zabaw przy muzyce oraz różnych zadań np. Misie układały jeżowe puzzle oraz przeliczały klamerki, które służyły nam jako jeżowe kolce. Na koniec świetnie poradziły sobie z rozpoznawaniem i segregowaniem kolorów liści do odpowiednich pojemników. To był udany dzień!
Małgorzata Mierzwa
Klaudia Kasperkiewicz
Jeżowe puzzle
Przeliczanie klamerek
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w uroczystym podniesieniu flagi narodowej na maszt postawiony w ramach projektu "Pod biało-czerwoną" pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów. Projekt „Pod biało-czerwoną”, ma na celu nie tylko uhonorowanie Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny ale również ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców i zachęcić do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.
Po uroczystości podniesienia na maszt biało–czerwonej flagi oraz wspólne odśpiewanie hymnu państwowego wszyscy uczestnicy udali się do hali sportowej w Przelewicach, gdzie odbyła się uroczysta Akademia z okazji 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Postawa patriotyczna naszych przedszkolaków widoczna była w dniu Narodowego Święta Niepodległości na każdym kroku: w zabawach, spacerze, ubraniu, piosenkach i wierszach oraz w postawie podczas odśpiewywania Hymnu Polski.
11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata. W dniu dzisiejszym wzięliśmy udział w uroczystym apelu, na którym uczniowie klasy piątej przybliżyli nam jak wyglądała droga Polaków do niepodległości oraz sylwetkę wybitnego Polaka, człowieka, dla którego niepodległa Polska, walka o niepodległość była priorytetem swoich działań i dążeń, a mowa o Józefie Piłsudskim.
Już po raz piąty w ostatni dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości, czyli 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączamy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
W środę 9 listopada dzieci z oddziału 0 oraz klas 1-3 wraz ze swoimi wychowawcami pojechały do kina w Pyrzycach na seans filmowy pod tytułem "Pies w rozmiarze XXL”. Po obejrzeniu filmu cała nasza grupa wybrała się do restauracji Mc Donalds na małe conieco. Pełni wrażeń kinowych i kulinarnych, w doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły. Dzień był wyjątkowo udany ….
Joanna Kowalczyk
Dzięki bioróżnorodności mamy pożywienie i zdrowe powietrze. Bioróżnorodność jest gwarantem stabilnego i zdrowego środowiska. Niestety skutki działania człowieka są widoczne gołym okiem już dziś. Ubożenie bioróżnorodności i zmiany klimatyczne to smutny efekt stałego dążenia ludzkości do wzrostu gospodarczego. 8 listopada na terenie naszej szkoły gościliśmy przedstawicieli Fundacji Aquarius Barlinek, która prowadzi działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na wodzie i pod wodą, promuje sporty wodne, a także prowadzi działalność edukacyjną. Uczniowie klas I-IV mieli okazję posłuchać ciekawego wykładu, obejrzeć filmy oraz wystawę fotograficzną pod nazwą "Bioróżnorodność-nasze przetrwanie".
Joanna Kowalczyk
Dnia 3 listopada 2022 r. w Przelewicach odbyły się Powiatowe Zawody Tenisa Stołowego dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl. VII - VIII). Nasi uczniowie wygrywając wszystkie swoje mecze zostali mistrzami Powiatu Pyrzyckiego. Naszą szkołę reprezentowali:
Weronika Kucharska
Kaja Łukowska
Tymoteusz Paplicki
Jakub Tworek
Nasi mistrzowie wezmą udział w zawodach regionalnych powiatu pyrzyckiego.
Dnia 8 listopada 2022 r. w Przelewicach odbyły się Powiatowe Zawody Tenisa Stołowego dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci (kl. IV - VI). Nasi chłopcy w składzie Bartosz Kraśniański i Antoni Ziarkowski wygrywając wszystkie swoje mecze zajęli I miejsce, natomiast dziewczęta w składzie Anna lasota i Lidia Lasota zajęły V miejsce.
Stanisław Warejko
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!