Pomysłowość dzieci, nie zna granic! Uczniowie klasy czwartej zaprojektowali i wykonali fantastyczne modele wzniesienia oraz doliny. Brawa dla wykonawców.
Aleksandra Kowalewska
19 maja 2022 r.
W ramach projektu MEN "Poznaj Polskę" uczniowie klas 4-6 naszej szkoły odwiedzili Kołobrzeg, w którym zwiedzili wystawę czasową "Tak się żyło w PRL-u", zobaczyli Pomnik Zaślubin Polski z Morzem oraz Latarnię Morską. Następnie przejechali do Dobrzycy do Ogrodów Hortulus z największym na świecie labiryntem grabowym i 20 - metrową wieżą widokową, na którą mogli się wspiąć i podziwiać widok na całą okolicę. Ostatnim punktem programu było Multimedialne Muzeum na Klifie w Trzęsaczu. Dzięki niezwykłej podróży w czasie z wykorzystaniem prezentacji, dźwięku, gier świateł i obrazów uczniowie poznali ciekawą historię Ruin Kościoła, intrygującą legendę o Zielenicy, znaczenie 15 południka, na którym znajduje się właśnie Trzęsacz i wiele innych historii. Nieco zmęczeni, ale pełni niesamowitych wrażeń powrócili do domu. A tu za kilka dni już kolejna wycieczka i to nieco dłuższa...
Krystyna Jabłońska
Bardzo miło nam poinformować, że uczennica klasy IV – Lidia Lasota otrzymała wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematycznym. Gratulujemy!!!
Ewa Wojnarowska
20 maja br. zostały wręczone dyplomy oraz upominki uczniom, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie matematycznym pt. ,,Matma w rozumie”. Pierwszy etap konkursu trwał 5 tygodni, gdzie uczniowie zmagali się z zestawami zadań – łamigłówek w dwóch kategoriach wiekowych. W drugim etapie uczniowie rozwiązywali test, dzięki któremu podsumowaliśmy i wyłoniliśmy najlepsze osoby w szkole.
W klasach IV – V
I miejsce – Lidia Lasota
II miejsce – Ania Lasota
III miejsce – Jagoda Migdał
IV miejsce - Filip Kustra.
W klasach VI – VIII
I miejsce – Tymek Turtoń
II miejsce – Longin Lüth-Wiepert
III miejsce – Nina Ostrówka
Serdecznie gratulujemy wytrwałości i wyników!!!
Ewa Wojnarowska
Dnia 19 maja br. dzieci z naszego Oddziału Przedszkolnego w Przelewicach wybrały się na wycieczkę do lasu. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą.
Wyprawa rozpoczęła się od zbiórki przed Gospodarstwem Szkółkarskim w Leśnictwie Swobnica, gdzie dzieci przywitały się z leśniczymi, którzy wręczyli dzieciom worki do zbierania leśnych skarbów. Następnie przedszkolaki wyruszyły na spacer Leśną Ścieżką Edukacyjną, podczas której miały okazję poznawać przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Okazało się, że las kryje w sobie wiele tajemnic. Zaciekawione dzieci oglądały ślady zwierząt, słuchały odgłosów lasu oraz sprawdzały, jakich mieszkańców kryją leśne zakamarki. Podczas spaceru udało się również zebrać skarby lasu do kącika przyrody tj. liście, szyszki, suche igły, które spadły z drzew.
Dzieci miały okazję porozmawiać z leśniczym na temat ekologii i przyrody, w jaki sposób należy zachowywać się w lesie, aby nie niszczyć przyrody. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.
Gdy wróciliśmy ze spaceru po lesie, leśniczy rozpalili dla przedszkolaków palenisko, na którym usmażono przepyszne kiełbaski. Apetyt dzieciom dopisywał, a piękna pogoda sprzyjała zabawom w lesie.
Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń dzieci wróciły do przedszkola.
Wyprawa możliwa była dzięki uzyskanemu dofinansowaniu zadania publicznego pn. Leśni detektywi.
Agnieszka Wilczak
16 maja w Pyrzycach odbyły sie Powiatowe Zawody Piłki Nożnej, natomiast 18 maja w Gryfinie - Regionalne Zawody Piłki Nożnej. W obydwu tych zawodach nasze uczennice spisały się wspaniale zdobywając I miejsce i miażdżąc przeciwnika zdobytymi golami.
SP Kłodzino - SP Mieszkowice 10:0
SP Kłodzino - SP Barlinek 7:0
Aniela, Nina, Amelia, Kalina, Oliwia, Rozalia i Weronika serdecznie Wam gratulujemy i dziękujemy za waleczność!
19 maja 2022 r.
W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie uczniów klasy 8 z kuratorem sądowym - panem Krzysztofem Maciejem Sochą. W życiu codziennym często spotykamy się z trudnymi sytuacjami, jedne są mniejsze, inne większe. Jeżeli się zdarzy, że coś nas przerośnie reagujemy złością, czujemy frustrację, niesprawiedliwość lub smutek i zmęczenie. Warto przyglądać się swoim emocjom i reakcjom, by lepiej rozumieć siebie. Spotkanie skłoniło ósmoklasistów do refleksji i przemyśleń.
Celem głównym projektu Stop HPV jest zmniejszenie zagrożenia zachorowalności na HPV wśród 1.203 dziewcząt w wieku 12 lat – mieszkanek województwa zachodniopomorskiego – subregionu stargardzkiego, powiatów: stargardzkiego, choszczeńskiego, pyrzyckiego, myśliborskiego, gryfińskiego. Informacja dla rodziców znajduje się tutaj.
W projekcie działają już od listopada przychodnie, które kwalifikują i szczepią dziewczęta urodzone w 2009 i 2010 roku, a teraz dodatkowo dla dziewcząt urodzonych w latach 2008 i 2011:
– NZOZ WIATROW, ul. Niedziałkowskiego 2B/5, 73-200 Choszczno, nr tel. kontaktowego: 601 529 311
– Przychodnia Medycyny Rodzinnej Nr 2 ul. Główna 273-102 Stargard Szczeciński tel. (91) 576-07-77
– Przychodnia Medycyny Rodzinnej Nr 3 ul. Kilińskiego 3 73-110 Stargard Szczeciński tel. (91) 577-68-12
Samorząd uczniowski naszej szkoły, aby urozmaicić uczniom naukę w te ciepłe, wiosenne dni wymyślił tzw. "kolorowy tydzień". Ten tydzień polegał na tym, że każdego dnia wszyscy ubieraliśmy się na dany kolor - uczniowie i nauczyciele. W poniedziałek ubraliśmy się na czerwono, we wtorek na pomarańczowo, w środę na żółto, w czwartek na niebiesko, a w piątek na zielono. Uczennice klasy ósmej każdego dnia liczyły procent ubranych w danym kolorze uczniów w każdej klasie, a na koniec tygodnia samorząd uczniowski nagrodził zwycięzców słodkościami. Pierwsze miejsce zajęła klasa pierwsza, drugie - piąta, a trzecie na równi - ósma i czwarta.
Zuzanna Owczarczak
Poniedziałek
Miło nam poinformować, że nasza koleżanka, pani Agnieszka Wilczak została laureatką Plebiscytu Edukacyjnego i zajęła I miejsce w powiecie pyrzyckim w kategorii Nauczyciel przedszkolny. Serdecznie gratulujemy:)
W dniu 9 maja 2022r. w naszej szkole odbyły się zajęcia warsztatowe dla klasy IV i V pod hasłem "Szacunek i tolerancyjna". Zajęcia prowadziły: p. Agnieszka Szymańska i p. sierżant Agata Gamułkiewicz. Uczniowie w przystępny sposób dowiedzieli się, na czym polega tolerancja i okazywanie szacunku rówieśnikom oraz osobom dorosłym.
Krystyna Jabłońska
Wczoraj w Pyrzycach odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju BRD. Naszą szkołę reprezentowała drużyna uczniów klasy 8, tj: Nina Klemensa, Maurycy Górniak i Cyprian Halarewicz. Drużyna zajęła trzecie miejsce. Najlepiej na turnieju indywidualnie poradziła sobie Nina Klemenska, w kategorii drużyn starszych - zajęła 1 miejsce. Brawo!
Agnieszka Andrzejczak
W dniu 29 kwietnia uczniowie klasy IV przygotowali uroczystą akademię, w czasie której przypomnieli, jak ważnym wydarzeniem było uchwalenie Konstytucji 3 maja. Starali się odpowiedzieć na pytania, czym dla nas jest Ojczyzna, Naród, Wolność. Mamy nadzieję, że skłoniło to nas do chwili refleksji nad tak ważnymi sprawami dla każdego Polaka. Wiwat Konstytucja! Wiwat król! Wiwat wszystkie stany!
Krystyna Jabłońska
Dzisiaj – 2 maja – obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W wielu miejscach przestrzeni publicznej (m.in. na budynkach urzędów, teatrów, muzeów, a także na mostach, ulicach, słupach oraz w oknach domów) eksponowana jest polska flaga. Święto ma na celu wyrażenie szacunku do flagi oraz promowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.
Pod tą nazwą w dniu 21 kwietnia br. przedszkolaki z naszego Oddziału uczestniczyły w warsztatach poświęconych pieczeniu chleba, które realizowane były w Chlebowym Domu w Marianowie. Była to fantastyczna przygoda, gdyż przedszkolaki pierwszy raz wcieliły się w rolę piekarzy. Pieczenie chleba poprzedzone było omówieniem historyjki pt. "Od ziarenka do bochenka" dzięki której dzieci poznały etapy rozwoju i wzrostu ziarna oraz proces pieczenia chleba. Przedszkolaki z wielką ochotą zabrały się do pracy. Starannie "wyrobiły" ciasto, nadały kształt swoim chlebkom, ciastkom i drożdżówkom. Zapach upieczonego chleba unosił się w całej pracowni. Podczas wypieku wyrobów dzieci mogły spożytkować swoją energię na zabawy na świeżym powietrzu 🤸🏃⛹️. Zajęcia kulinarne sprawiły wiele radości naszym małym piekarzom. Pięknie zapakowane chlebki dzieci zabrały do swoich domów. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni nowych wiadomości wróciły do domów.
Dzięki wsparciu Stowarzyszenia "Bo Jak Nie My To Kto" udało się na realizację warsztatów uzyskać dofinansowanie w kwocie 1 600 zł (z zadania publicznego pn. "Z tej mąki będzie chleb"). Bardzo za to dziękujemy 🥰❤️
Agnieszka Wilczak
25 kwietnia 2022 r. uczniowie klas IV - VIII uczestniczyli w spektaklu poruszającym problem agresji i przemocy. Aktorzy Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa przedstawili sytuację, która spotyka rodzinę Jasińskich i jest obrazem wielu polskich rodzin w niepewnych czasach.
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłodzinie w tym roku biorą udział w projekcie grantowym pn. Pomorze Zachodnie - Wsparcie Psychologiczno - Pedagogiczne współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Działanie 7.7 Wdrożenie programów wczesnego wykrywania wad rozwojowych i rehabilitacja dzieci z niepełnosprawnościami oraz zagrożonych niepełnosprawnościami oraz zagrożonych niepełnosprawnością oraz przedsięwzięć związanych z walką i zapobieganiem COVID-19 Regionalny Program Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, typ projektu 2f grantowego dla jednostek samorządu terytorialnego i ich jednostek organizacyjnych na finansowanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów – z uwagi na zwiększone zapotrzebowanie w tym zakresie wynikające z pandemii COVID-19.
Beneficjentem Projektu/Grantodawcą jest Województwo Zachodniopomorskie. Celem głównym Projektu jest minimalizacja negatywnych skutków związanych z występowaniem pandemii Covid-19 poprzez doraźne wsparcie psychologiczno - pedagogiczne. Zaplanowane działania mają na celu zapobieganie negatywnym skutkom Covid-19 w zakresie zdrowia psychicznego uczniów uczęszczających do zachodniopomorskich szkół i placówek prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego.
W ramach Projektu w II półroczu roku szkolnego 2021/2022 uczniowie naszej szkoły zostali objęci następującymi formami wsparcia:
1) zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka polskiego, z języka angielskiego i z matematyki,
2) zajęcia korekcyjno - kompensacyjne,
3) zajęcia specjalistyczne rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne.
Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne, realizowane grupowo lub indywidualne, obejmie 127 uczniów.
Uczniowie naszej szkoły 22 kwietnia obchodzili Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców naszej planety. W klasie pierwszej uczniowie wzięli udział w akcji edukacyjnej "Drużyna SIR PET-ERA”, która jest realizowana jako element większego projektu edukacyjno-społecznego pod nazwą Re_kologia. Projekt ma na celu podnoszenie świadomości ekologicznej w zakresie segregacji odpadów opakowaniowych, w szczególności odpadów z tworzyw sztucznych. W ramach tego bloku obejrzeli kilka prezentacji multimedialnych oraz ciekawych filmów edukacyjnych, utrwalili pojęcie segregacji i recyklingu, poznali znaczenie tych działań dla dobra naszej planety. Uczyli się zachowań proekologicznych i poznali „Kodeks Młodego Ekologa”. Podczas każdej lekcji towarzyszyły dzieciom tematyczne piosenki oraz wiersze i opowiadania uczące właściwych zachowań. Pierwszaki analizowali rwnież zagadnienia związane z drugim życiem śmieci i ich rozkładem w ziemi.
W klasach 4-8 uczniowie wykonywali makiety, tworzyli ekologiczne plakaty. Uczestniczyli w ciekawych lekcjach, w trakcie których podczas wykonywania łamigłówek, quizów pogłębiali swoją wiedzę na temat ekologii.
Joanna Kowalczyk