• Kobiety pochodzą z Wenus

    8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. W tym dniu obdarowujemy mamy, siostry, koleżanki kwiatami, słodyczami lub innymi podarunkami. Nasza męska część szkoły również pamiętała o tym święcie. Były życzenia i prezenty. Wszystkim kobietom, tym mały i dużym, życzymy STO LAT!

    Dzień Kobiet w klasie 5

    Dzień Kobiet w klasie 7

    Dzień Kobiet w klasie 8

    Dzień Kobiet w klasie 1

    Dzień Kobiet w klasie 3

  • Regionalne Centrum Kryzysowe w Stargardzie

  • Informacja

    Drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele!

    Zachęcamy Was do korzystania z INTERNETOWEJ PLATFORMY SPECJALISTYCZNO-DORADCZEJ, działającej w ramach programu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli.

    Internetowa Platforma Specjalistyczno-Doradcza dla nauczycieli, uczniów i rodziców, która powstała w ramach Programu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego, finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie jest dostępna pod adresem https://pwpp.uksw.edu.pl/

    Platforma gwarantuje nieograniczony w czasie i miejscu dostęp do konsultacji i materiałów dydaktycznych oraz badawczych. Poprzez platformę można zapisywać się na dyżury do specjalistów oraz na szkolenia (systematycznie będą dodawane nowe).

    Materiały zamieszczone na platformie kierowane są do: uczniów, nauczycieli, dyrektorów szkół, rodziców oraz specjalistów (m.in. pedagogów, psychologów, terapeutów).

    Korzystanie z platformy jest bezpłatne, wystarczy się zalogować.

  • Pomoc dla Ukrainy

  • Karnawał

    W tym roku w okresie karnawału odbył się w naszej szkole bal. Dzieci przebrane w kolorowe, różnorodne  stroje wcieliły się w bohaterów ze  znanych bajek,  filmów  i bawiły się w rytm muzyki. Niestety ze względu na pandemię każda klasa miała zabawę  w swojej sali, ale i tak było cudownie. Wszyscy bawili się wyśmienicie. W przerwach zabawę umilał słodki poczęstunek. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

    Klasa 3

    Klasa 8

    Klasa 1

  • Ogłoszenie

    Ogłoszenie o naborze dzieci do Punktu/Oddziału Przedszkolnego znajduje się tutaj, natomiast wniosek i załączniki na stronie szkoły w zakładce Dokumenty szkoły

  • Komunikat

  • Babciu, Dziadku - kochamy Was!

    Klasa 3

    Klasa 2

    Klasa 1

  • "Barlineckie anioły"

    "Barlineckie anioły"

    Co roku w listopadzie Barlinecki Ośrodek Kultury - Muzeum Regionalne w Barlinku organizuje konkurs plastyczny "Barlineckie anioły". Mogą w nim wziąć udział osoby bez ograniczeń wiekowych. W tym roku dwie uczennice z naszej szkoły - Julia Stankiewicz i Aniela Anczewska z klasy 8 postanowiły zaprezentować swoje prace plastyczne i powalczyć o zwycięstwo. I udało się! Julia Stankiewicz zdobyła I miejsce, a Aniela Anczewska - III miejsce w kategorii wiekowej 11 - 18 lat. Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się 13 stycznia 2022 r. w barlineckim muzeum. Obecnej Julce towarzyszyła mama, bratowa i wychowawca. Bardzo się cieszymy i serdecznie gratulujemy:) 

  • Videorelacja Motylków z miesiąca Grudzień

  • Informacja

    Informacja

    Od 1 stycznia 2022 r. obiad w szkole za 1 dzień wyniesie 9, 48 zł, w przedszkolu 14, 70 zł.

    Dyrekcja szkoły

  • Akcja charytatywna przedszkolaków

    Od 6 do 22 grudnia w oddziale przedszkolnym przy gimnazjum trwała zbiórka na rzecz Schroniska dla Kobiet w Stargardzie. Dzięki rodzicom udało nam się uzbierać ubrania, zabawki, artykuły spożywcze, wózek i wiele innych rzeczy. Dnia 22 grudnia zebrane przedmioty zostały przewiezione do placówki, gdzie zostaną rozdysponowane według potrzeb. Serdeczne podziękowania dla osób, które się zaangażowały w zbiórkę. 

    Małgorzata Mierzwa 

    Magdalena Tyczyńska

  • Świąteczne życzenia

  • Jasełka

    17 grudnia 2021 roku uczniowie klas: 4, 6 i 7 naszej szkoły wprowadzili nas w magiczny czas Bożego Narodzenia. W sposób piękny i ciekawy wystawili jasełka dla całej społeczności uczniowskiej i wszystkich pracowników szkoły. Najważniejszą treścią przedstawienia było przesłanie, że dar złożony Dzieciątku, choćby był niewielki, może stać się źródłem szczęścia dla ludzi. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowali się do jasełek a ubierając odpowiednie  stroje utożsamiali się z odgrywanymi  przez siebie rolami. Nie zabrakło również pięknych polskich kolęd, za które odpowiedzialny był pan Mariusz Guc. Całe przedstawienie przygotowała pani Anna Komada.

    Po przedstawieniu każdy uczeń otrzymał słodką niespodziankę.

                                                                                                     Anna Komada

  • Komunikat

    Do końca stycznia 2022 roku odjazdy autobusów w każdy czwartek o godzinie 13:25 i 14:15.

  • Finał wojewódzki w tenisie stołowym

    15 grudnia 21 r. w Stargardzie odbyły się finały wojewódzkie w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowały Amelia Łukowska i Oliwia Gajewska. Dziewczęta spisały się wspaniale, zajmując 3. miejsce i  tym samym zdobywając brązowe medale. 

    Reprezentacja chłopców w składzie Jakub Mieszkowski i Cyprian Halarewicz zajęła miejsce 7. Gratulujemy!

  • Jak organizować zdalną naukę w domu?

     Drodzy Rodzice,

    oto wskazówki na temat organizacji sposobu nauki dziecka poza szkołą. Mamy nadzieję, że będą one pomocne w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji.

    Organizacja dzieciom warunków do nauki w domu:

    1. Miejsce – zadbajcie, o to aby dziecko miało swój kąt do nauki, najlepiej z własnym biurkiem. Ważne jest, aby wokół dziecka było jak najmniej rozpraszających bodźców.
    2. Czas – ustalcie, o której godzinie dziecko rozpoczyna naukę korzystając z materiałów przesłanych drogą elektroniczną przez nauczycieli.
    3. Porządek – postarajcie się, aby na biurku znajdowały się tylko rzeczy aktualnie potrzebne do wykonania przesłanych zadań.
    4. Przerwa bez dzwonka – dziecko powinno robić sobie 10-15 minutowe przerwy w trakcie nauki. Gdy jest zmęczone jego koncentracja słabnie. Dobrym rozwiązaniem jest wykonanie ćwiczeń rozciągających i uzupełnienie wody.

    Jak motywować i wspierać dziecko do nauki poza szkoła?

    1. Teraz czas na naukę – jeżeli dziecko ma problem z uczeniem się poza szkołą, postarajcie się ustalić godziny, w których będą odbywały się lekcje zdalne. Mogą one być zgodne ze szkolnym planem dziecka.
    2. Systematyczność to podstawa – z pewnością zdarzy się taki dzień, w którym dziecko nie będzie wiedziało jak rozpocząć naukę. Warto wtedy podpowiedzieć, jak wykorzystać ten czas najbardziej efektywnie. Dobrym rozwiązaniem będzie podzielenie treści na mniejsze partie. Naukę należy rozpocząć od zadań najłatwiejszych i sukcesywnie zwiększać stopień trudności.
    3. Doceniajcie rezultaty pracy dziecka – dla dziecka ważne jest docenianie jego sukcesów i dokonań. W obecnej sytuacji ze względu na brak oceniania przez nauczycieli może pojawić się zwątpienie i brak motywacji. W związku z tym starajcie się zauważać nawet niewielkie osiągnięcia dziecka, chwalcie je nawet za drobne sukcesy i chęć podejmowania nauki poza szkołą. Rodzice – możecie również zmotywować swoje dzieci dodatkową nagrodą, którą wspólnie ustalcie.
    4. Po co mi ta nauka? Czyli rozterki młodego człowieka – pomóżcie dziecku dostrzec korzyści, jakie daje nauka. Postarajcie się przenieść teorie na grunt życia codziennego i pokażcie np. do czego potrzebne są umiejętności mnożenia, dzielenia, dodawania czy odejmowania.
    5. Nie wyręczajcie dziecka w robieniu zadań przesłanych drogą elektroniczną – kiedy dziecko prosi Was o pomoc w rozwiązaniu zadania, starajcie się naprowadzać na rozwiązanie nie dając mu gotowego produktu. Wykonywane samodzielnie zadania pozwolą nie tylko osiągnąć założone cele edukacyjne, ale i nauczą czegoś więcej – odpowiedniej postawy moralnej: uczciwości, szczerości i przestrzegania zasad. Rodzice wspierajcie, nie wyręczajcie.  

    Chrońcie swoje dziecko w sieci. Możecie to zrobić stosując 5 prostych zasad:

    1. Ustalcie z dzieckiem zasady korzystania z Internetu – jeżeli chcecie, aby dziecko miało dostęp do Internetu musicie ustalić z nim zasady, które zapewnią jemu jak i Wam poczucie bezpieczeństwa.
    2. Udostępniajcie dziecku jedynie pozytywne i bezpieczne treści – kontakt dziecka z nieodpowiednimi treściami, jak pornografia, przemoc czy wulgarne materiały, może mieć szkodliwy wpływ, podczas gdy odpowiednio dobrane treści i aktywności online mogą pozytywnie wpłynąć na jego rozwój społeczny, emocjonalny, moralny i poznawczy. Dlatego dobór stron internetowych, aplikacji czy gier staje się niezwykle ważnym zadaniem dla Was Rodzice.
    3. Rozmawiajcie z dzieckiem o jego doświadczeniach w sieci – wspólne rozmowy o Internecie powinny stanowić ważny element życia domowego. Aktualnie, ze względu na większą ilość wolnego czasu oraz nauczanie zdalne, dzieci częściej korzystają z Internetu. Wy jako Rodzice musicie być  świadomi zagrożeń, które to za sobą niesie, natomiast dziecko musi mieć poczucie możliwości zwrócenia się do Was z każdym napotkanym tam problemem. Bezpieczeństwo dziecka w Internecie zależy m. in. od Was.
    4. Skonfigurujcie ustawienia bezpieczeństwa w urządzeniu – udostępniając dziecku urządzenia z dostępem do Internetu, należy odpowiednio skonfigurować ich system operacyjny. Jest to dość proste i powoduje znaczne ograniczenie dostępu do szkodliwych danych. W przypadku tabletów i smartfonów z systemem Android warto odpowiednio skonfigurować Google Play, przeglądarkę oraz aplikację serwisu YouTube. W nowszych wersjach systemu istnieje także możliwość stworzenia profilu ograniczonego, który będzie stanowił bezpieczną przestrzeń dla dziecka.
    5. Zainstalujcie program kontroli rodzicielskiej – po zainstalowaniu takich programów będziecie mieli możliwość filtrowania treści, kontrolowania czasu i aktywności dziecka online (więcej informacji na stronie www.dzieckowsieci.pl).
  • ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE W KLASIE VIII – PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ

    W dniu 14 grudnia 2021r. uczniowie klasy VIII uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych z pedagogiem szkolnym. Głównym tematem zajęć były używki. Uczniowie dowiedzieli się jakie są różne czynniki, które mają wpływ na to, że ludzie korzystają z używek. Omówione zostały czynniki chroniące i czynniki ryzyka. Uczniowie wymieniali swoje doświadczenia pracując w grupach i omawiali swoje pomysły na forum klasy. Zaprezentowano również film poruszający problem uzależnienia od spożywania alkoholu. Elementy zajęć zaczerpnięte zostały z programu Unplugged, którego głównym celem jest ograniczenie używania substancji psychoaktywnych (alkohol, tytoń, narkotyki) przez młodzież w wieku 12-14 lat. Jest to program rekomendowany w ramach ogólnopolskiego systemu rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego. Oparty jest na strategii Wszechstronnego Wpływu Społecznego (CSI), gdzie za zachowania człowieka odpowiedzialne są postawy, normy społeczne, modelowanie, presja grupy.

    Agnieszka Andrzejczak

  • Videorelacja Motylków z miesiąca Listopad

  • Kiermasz świąteczny

    Kiermasz świąteczny

    Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłodzinie zwraca się z prośbą o wykonanie ozdób i stroików świątecznych, które należy dostarczyć do szkoły do 17 grudnia 2021 r. Wykonane prace zostaną wystawione w Pałacu w Przelewicach dnia 19 grudnia na kiermaszu świątecznym. 

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy
    Kłodzino 37
    74 -210 Przelewice
  • 91 5643111

Galeria zdjęć