Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią uczniowie naszej szkoły dnia 15 czerwca odważnie ruszyli na "podbój" Szczecina. Część, ta bardziej odważna, dzielnie spalała kalorie (których nie brakuje po zdalnej nauce) w ParkuTrampolin, a część tzw. ,,fotelowców '' udała się do kina Helios na film "Cruella''. Obowiązkowo odwiedziliśmy również McDonalda i pizzerię. Niektórzy zdążyli zrobić zakupy, i to niemałe, w Outlecie Parku. Po dniu pełnym wrażeń, zmęczeni i zadowoleni, wróciliśmy do swoich domów. Szkoda, że to już koniec naszych "wypraw''...
Krystyna Jabłońska
18 czerwca do Parku Trampolin zawitali pierwszoklasiści. Swoich sił próbowali na torze przeszkód "Ninja Warrior" dla dzieci. Dla "odbudowania" straconej energii posilili się w McDonaldzie.
23 czerwca kolejna grupa uczniów z naszej szkoły udała się do Szczecina. Klasa 3 w kinie Helios obejrzała film pt. "Krudowie 2", natomiast szóstoklasiści spędzili aktywnie czas w Parku Trampolin. Po dawce wrażeń, w dobrych humorach wrócili do domu.
8.15 - msza św.
9.00 - apel dla wszystkich uczniów i rodziców w reżimie sanitarnym (maseczki)
Kursy autokarów 25 czerwca 2021 r. wg planu (wyjątek stanowi przystanek bloki - 7.43).
Odjazd autokarów - ok. 10.15.
Więcej na stronie >>> http://www.kuratorium.szczecin.pl/kuratorium/aktualnosci/szczepienia-uczniow-w-wieku-12-18-lat-informacje-dla-szkol-i-placowek/
Już od 10 lat głównym celem Tygodnia Świadomości Czerniaka jest budowanie świadomości na temat istoty ochrony skóry przed czerniakiem wśród różnych grup Polaków. W ramach jubileuszowej, X edycji kampanii realizowanej pod hasłem #Czerniak18+, Akademia Czerniaka postanowiła poruszyć wyobraźnię odbiorców. Wraz z tegorocznymi Ambasadorami akcji, znanymi aktorami Katarzyną Ptasińską i Arturem Barcisiem, przygotowała film, w którym bohaterowie w niespodziewany sposób przenoszeni są do nieznanej przyszłości, gdzie mogą przekonać się, jakie są konsekwencje niestosowania się do zasad prewencji pierwotnej lub wtórnej, w tym przede wszystkim do ochrony przed słońcem i kontroli znamion u specjalistów.
Zbliżają się wakacje, dlatego też w naszej szkole przedstawiciele Policji i Sanepidu w Pyrzycach przeprowadzili wśród uczniów kl. I-III pogadankę na temat bezpiecznych wakacji. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie zachowywać się podczas nadchodzących wolnych dni. Pani Policjantka ostrzegła przed zagrożeniami, jakie mogą ich spotkać podczas wakacji. Dzieci przypomniały sobie, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz spędzać czas wolny na placu zabaw, przy akwenach wodnych i innych miejscach na świeżym powietrzu. Zwrócono także uwagę na wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych, uważanie na to, czym nas ktoś częstuje. Przestrzegła przed zabawami z obcymi zwierzętami. Mamy nadzieję, że uczniowie skorzystają z dobrych rad i bezpiecznie będą wypoczywać w wakacje.
Joanna Kowalczyk
Drodzy rodzice,
w dniu 17 czerwca 2021r, o godz.18.00 odbędzie się bezpłatny warsztat online dla rodziców.
Osoba prowadząca: Teresa Mamos
Tematyka: Wspieranie dzieci przeżywających trudności w związku z sytuacją pandemiczną.
Wymagany teams. Link do spotkania otrzymają Państwo w wiadomości na Librusie. Nie jest konieczna wcześniejsza rejestracja. Zachęcamy do skorzystania z udziału w warsztacie! Przewidywany czas spotkania to 1 godzina.
Jednocześnie zachęcamy do zgłaszania się do „Szkoły dla rodziców” pod nr tel. 91 5700 744. Warsztaty rozpoczną się we wrześniu w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pyrzycach. Osoby, które już uczestniczyły mogą się zapisać jeszcze raz:)
Drodzy uczniowie i rodzice!
Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.
"Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!"
Termin Akcji: 07.06.2021 r. – 23.06.2021 r.
Miejsce Akcji: Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Kłodzinie
ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.
NIE ODBIERAMY TONERÓW I ŚWIETLÓWEK
W tym roku przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Przelewicach Dzień Dziecka spędziły na wesołej zabawie integrując się ze sobą w trakcie wspólnych konkurencji sportowych zorganizowanych na świeżym powietrzu. Dzień ten upłynął pod hasłem "Ćwiczące zające", a do zabaw sportowych zaprosiliśmy również klowna. Każde dziecko za aktywny udział w konkurencjach otrzymało pamiątkowy dyplom, zaś grupa prezenty w skład których wchodziły m.in. instrumenty muzyczne, sprzęty sportowe oraz gry. Po wielkich zmaganiach na dzieci czekał poczęstunek i lody.
Dziękujemy Stowarzyszeniu "Bo Jak Nie My To Kto" za pomoc w realizacji tego szczególnego dla dzieci dnia .
Organizatorzy:
Agnieszka Wilczak
Magdalena Tyczyńska
Justyna Osipowicz
Małgorzata Mierzwa
Angela Przygoda-Pacha
Zwłaszcza 1 czerwca, kiedy wszystkie dzieci na całym świecie obchodzą swoje święto. W naszej szkole nie było inaczej. A jak spędziły ten dzień, można obejrzeć na załączonych zdjęciach. Miłego oglądania:)
1 czerwca 2021 r.
Pewnie zastanawiacie się, co to za zdjęcia i kto na nich jest. Pomogę - to Wasi nauczyciele, kiedy byli dziećmi. Ciekawe, czy ich rozpoznacie? Spróbujcie, a dla ucznia, który rozpozna nauczycieli czeka nagroda. Zdjęcia są ponumerowane i do każdego numeru należy dopasować imię i nazwisko pani uczącej w naszej szkole. Rozwiązanie zagadki należy dostarczyć do 2 czerwca do pani Jolanty Czerniak. Miłej zabawy:)
(Mała podpowiedź - te urocze dziewczynki to, w kolejności alfabetycznej: pani Agnieszka Andrzejczak, pani Jolanta Czerniak, pani Anna Komada, pani Joanna Kowalczyk, pani Olga Rusiecka, pani Elżbieta Stasiaczyk oraz pani Dorota Sokołowska - Filipiak).
Ps Kochane Dzieci! Z okazji Waszego święta życzymy Wam dużo uśmiechu, radości i spełnienia marzeń:)
Nasz Oddział Przedszkolny w Przelewicach od dawna realizuje wybrane treści z zakresu edukacji ekologicznej, kształtując u dzieci prawidłowe postawy prospołeczne i proekologiczne. Organizujemy sytuacje dydaktyczne umożliwiające dzieciom obserwacje pozytywnych i negatywnych skutków działalności człowieka w środowisku społeczno – przyrodniczym. Zdobyte zaś wiadomości wykorzystujemy w praktyce – podczas zabaw dowolnych i zajęć zorganizowanych.
W bieżącym roku szkolnym szczególną uwagę naszych wychowanków zwróciliśmy na segregację śmieci i recykling. Stąd też w grupie 4-latków „Pszczółki” zrealizowano projekt ekologiczny "Działaj z imPETem", ucząc najważniejszego, podstawowego nawyku: „Odkręć, Opróżnij, Zgnieć, Segreguj!”
Zaś w ramach sprawdzenia zdobytych wiadomości w zakresie segregacji odpadów dzieci zagrały w grę plenerową „Spacerkiem po wiedzę”, która udostępniona została nam dzięki uprzejmości p. Justyny z Urzędu Gminy w Przelewicach. Połączenie nauki i zabawy w tej grze gwarantuje sukces w przyswajaniu wiedzy ekologicznej, przy jednoczesnej aktywności ruchowej wychowanków.
Agnieszka Wilczak
W dniu dzisiejszym uczniowie z klas I - III mieli okazję połączyć świetną zabawę z nauką. Wszyscy lubimy gry planszowe, a ta w którą zagrali nasi najmłodsi, była wyjątkowa. Duży format planszy, miękka kostka, woreczki zamiast pionków - to się rzadko zdarza. Gra wzbogaciła uczniów w wiedzę ekologiczną - teraz każdy wie, jak segregować śmieci i czym nie wolno palić w piecach. Nauka + zabawa, to jest to!
Poprawia się sytuacja epidemiczna w kraju, co oznacza, że przy zachowaniu reżimu sanitarnego będzie możliwy stopniowy powrót do stacjonarnej pracy szkół i placówek. Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w tej sprawie. Zostało ono skierowane do publikacji w Dzienniku Ustaw.
Harmonogram powrotu do nauki stacjonarnej:
Od 4 maja br. do zajęć w trybie stacjonarnym wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach pozostali uczniowie.
Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.).
Od 31 maja br. wszyscy uczniowie i słuchacze uczą się już stacjonarnie w szkołach i placówkach.
Szczegółowe informacje dotyczące powrotu do nauki stacjonarnej został przedstawiony w komunikacie
Komunikat MEiN – Harmonogram powrotu uczniów do stacjonarnej nauki w szkołach i placówkach
oraz stronie internetowej
Ministerstwo Edukacji i Nauki