BIBLIOTEKA - Aleksandra Kowalewska od godz. 8:30
poniedziałek, środa, czwartek
PEDAGOG - Agnieszka Andrzejczak od godz. 9:00
wtorek, środa, czwartek
ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE od godz. 8:30
poniedziałek - Magdalena Lubowiecka
wtorek - Magdalena Lubowiecka
środa - Mariusz Guc
czwartek - Barbara Kucharska
piątek - Elżbieta Stasiaczyk
Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju.
17 marca został rozstrzygnięty konkurs biblioteczny dla klas 1-3 i 4-8, „Mistrz pięknego czytania”. Jury po wysłuchaniu interpretacji tekstów literackich postanowiło przyznać tytuł Mistrza w klasach:
- pierwszej, Jagodzie Katarzyniak, Lenie Lachowskiej, Wiktorowi Kaczalskiemu,
- drugiej, Jakubowi Kustrze, Arturowi Lüth-Wiepert, Amelii Szklarz,
- trzeciej, Hannie Gąsiorowskiej, Zuzannie Kutko, Emilii Jałoszyńskiej,
- 4-8, Oktawii Merskiej i Patrycji Grzesiek.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, nagrody zostaną wręczone w najbliższym czasie.
Moi drodzy, chciałabym zaproponować nowy konkurs matematyczny „Matematyka i Wielkanoc”. Tym razem proponuję, żebyście wraz z wiosną rozbudzili się matematycznymi zagadkami. Każdy sam może wymyślić Swoją zagadkę – tylko jeden warunek – musi łączyć matematykę z Wielkanocą. Konkurs kończy się 06.04.2021. Prace proszę przesyłać do swoich nauczycieli matematyki oczywiście drogą e- meilową. Nagroda to oczywiście wysoka ocena z matematyki oraz dyplomy i drobne upominki na koniec roku szkolnego. Zapraszam i czekam.
Małgorzata Jakubowska
Propozycje zagadek:
Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „ Pi-ękna liczba Pi” z okazji „Światowego Dnia Liczby Pi – 14.03.2021” - został zakończony. Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić wszystkie prace. Każda z nich jest wyróżniona – brak miejsc.
Mamy dwie grupy wiekowe
I grupa klasy I – III
Emilia Jałoszyńska kl. III
Lidia Lasota kl. III
Anna Lasota kl. III
II grupa klasy IV – VIII
Krzysztof Lasota kl. VII
Roksana Fedorowicz kl. VII
Nina Ostrówka kl. VII
Aniela Anczewska kl. VII
Tomasz Wiśniewski kl. VI
Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach. Laureaci otrzymają dyplomy oraz upominki po powrocie do szkoły. Dodatkową nagrodą jest ocena celująca z matematyki.
Matematyka kojarzy się powszechnie z przedmiotem wymagającym całkowitego skupienia i koncentracji. Czy zatem można zajęcia z matematyki realizować poza klasą lekcyjną? Otóż można a nawet należy! Przekonali się o tym uczniowie z klasy 3. Od tego dnia obliczanie obwodów nie sprawi im żadnej trudności.
Chłopcy z klasy 5 nie zapomnieli 8 marca o swojej Pani i koleżankach z klasy. Spisali się na medal. Dziękujemy im za to.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pyrzycach zaprasza uczniów klas 5 - 7 szkół podstawowych do udziału w konkursie wojewódzkim na wiersz o tematyce zapobiegania zakażeniom koronawirusem SARS-COV-2 oraz szczepień ochronnych.
Konkurs ogłoszony został w ramach akcji #SzczepimySię.
Zgłoszenia należy przesyłać do 16.04.2021 r.
Ogłoszenie naboru dzieci
do Punktu/Oddziału Przedszkolnego w Przelewicach
na rok szkolny 2021/2022
Ogłasza się nabór dzieci do Punktu/Oddziału Przedszkolnego
w Przelewicach na rok szkolny 2021/2022.
Przed złożeniem wniosku proszę o zapoznanie się z Regulaminem rekrutacji dzieci do Punktu/Oddziału Przedszkolnego w Przelewicach
przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłodzinie.
Wniosek wraz z załącznikami należy składać
w terminie od 22.02.2021 r. do 05.03.2021 r.
w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy
w Kłodzinie lub poprzez przesłanie skanu wypełnionego wniosku na adres mailowy szkoły: klodzinoefs@wp.pl
Wniosek o przyjęcie do Punktu/Oddziału Przedszkolnego 2020-2021.pdf
Oświadczenie o zatrudnieniu.pdf
ZAPISY DO KLASY PIERWSZEJ
na rok szkolny 2021/2022
Podania do klasy I należy składać w sekretariacie SP Kłodzino
lub poprzez przesłanie skanu wypełnionego wniosku
na adres mailowy szkoły: klodzinoefs@wp.pl
do dnia 19 marca 2021 r.
Podania do klasy I SP w Kłodzinie dostępne będą
na stronie internetowej gminy, szkoły oraz
w sekretariacie Szkoły.
ZAPISY DO KLASY „0”
na rok szkolny 2021/2022
Podania do klasy „0” należy składać w sekretariacie SP Kłodzino
lub poprzez przesłanie skanu wypełnionego wniosku
na adres mailowy szkoły: klodzinoefs@wp.pl
do dnia 19 marca 2021 r.
Podania do klasy „0” dostępne będą na stronie internetowej gminy, szkoły oraz w sekretariacie szkoły.
Podanie o przyjęcie dziecka do Oddzialu Przedszkolnego - 2021-2022 - 5 godzinne.pdf
W lutym tego roku odbyła się zabawa, w której udział wziął Zorro, Czerwony Kapturek, Policjantka, Diabeł i inne znane postaci. Wspaniałe stroje, skoczna muzyka i smaczny poczęstunek - w takiej atmosferze bawiły się dzieci z klasy drugiej. A jak - widać na załączonych zdjęciach i na filmiku.
Pi to jedyna liczba, która ma swoje święto. Po raz pierwszy Dzień Liczby Pi obchodzono w 1988 roku w San Francisco. Do dziś w Stanach Zjednoczonych cieszy się ono dużą popularnością. Z tej okazji pieczone są tam okrągłe placki ("pie" wymawia się podobnie do "pi") i dyskutuje się o dziwnych właściwościach liczby pi. Pi – zwana też ludolfiną - jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych. Oznacza stosunek długości obwodu koła do jego średnicy. Jest też pierwszą literą greckiego słowa "perimetron”, oznaczającego obwód.
Datę 14 marca na Dzień Liczby Pi wybrano nieprzypadkowo - w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14, tak jak przybliżoną wartość ludolfiny. Jako pierwszy wartość liczby pi, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku obliczył najprawdopodobniej Archimedes w III w. p.n.e. Jednak odkryli ją ci, którzy wymyślili koło, czyli Sumerowie. Informacje o niej znajdują się też w Piśmie Świętym, bo liczba ta pojawia się przy okazji budowy świątyni Salomona. Pi badali również Egipcjanie, którzy podawali, że jest to 16/9 podniesione do kwadratu, co było już dosyć dokładnym przybliżeniem tej liczby. Na początku XVII w. niemiecki matematyk Ludolph van Ceulen, podał jej rozwinięcie z dokładnością do 35 miejsc po przecinku. Po śmierci uczonego liczbę wyryto na jego nagrobku i właśnie dzięki niemu bywa nazywana "ludolfiną". Pod koniec XIX wieku brytyjski matematyk amator William Shanks obliczył wartość z dokładnością do 707 miejsc po przecinku. Ponieważ obliczenia prowadził ręcznie, osiągnięcie to zajęło mu 15 lat. Współcześni pasjonaci matematyki mają ułatwione zadanie. W styczniu 2010 r. francuski informatyk Fabrice Bellard ogłosił, że obliczył liczbę do prawie 2,7 bilionów miejsc po przecinku. Rekordowych obliczeń dokonał na domowym komputerze. Poprzedni rekord – należący do Japończyka Daisuke Takahashi z Uniwersytetu Sukuba - pobił o około 123 miliardy miejsc po przecinku.
Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do uczestnictwa w konkursie. Jak wiecie, nie znamy daty powrotu do szkoły, dlatego proponujemy świętowanie zacząć w domu. Jeżeli będziemy do tego dnia w szkole to finał konkursu ogłosimy na miejscu, jeżeli nie, to wyniki ogłosimy na stronie szkoły.
Wszystkie prace nagrodzimy. Główna nagroda – Nagroda Dyrektora Szkoły ( niespodzianka).
Zapraszamy – do wyboru mamy dwa konkursy:
- plastyczny – „ Pi-ękna liczba Pi” – najciekawiej wykonaną liczbę pi, dowolną techniką – oczywiście prace wykonane samodzielnie. Prace dostarczamy do swojego nauczyciela matematyki do szkoły ( jeżeli w niej będziemy) lub zdjęcie pracy ( gdy nauka będzie nadal zdalna ). Termin 10.03.21
- literacki – „ Droga Liczba Pi” – krótki wierszyk, rymowanka….o liczbie Pi. (Własny wierszyk będziemy recytować w szkole, a przy pracy zdalnej można nagrać i nagranie przesłać do nauczyciela). Prace tak jak wyżej dostarczamy do swojego nauczyciela matematyki – do 10.03.21.
M. Jakubowska
Karnawał to czas zabaw i balów, także dla uczniów naszej szkoły. Kolorowe stroje, odświętny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci z klasy III. 12 lutego podczas balu karnawałowego uczniowie dumnie prezentowali bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Nie mogło zabraknąć wyborów na Króla i Królowej balu, w tym roku został nim w drodze głosowania Bartek Pierściński i Zuzia Kutko. GRATULUJEMY! Bal był okazją do wspaniałej zabawy i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń. Następny bal już za rok!!!