• Nauka zdalna

  • Dzień Pluszowego Misia

    Misie, miśki, misiaczki...Kochają je wszystkie dzieci i nie tylko, bo "czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny Miś".

    Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu.

    ,,Misie duże, Misie małe

    Do zabawy doskonałe!!!"

    Miękki, puchaty, z klapniętym uszkiem czy wielkimi oczkami. 25 listopada przypada przesympatyczne święto - Światowy Dzień Pluszowego Misia. Trudno zaprzeczyć, że pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, jedyna przytulanka na otarcie łez i ukochana "podusia" do snu. O tym święcie, nie zapomniały także nasze przedszkolaki z grupy Biedronek i Motylków. Pomimo, iż w tym roku wyjątkowo dzieci nie mogły przyjść że swoimi ulubionymi misiami to myślę, że poradziliśmy sobie w tym trudnym czasie.

    Dzień rozpoczęliśmy od wspólnej zabawy w misiowej krainie. Przedszkolaki poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach o misiach. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, misiowe zawody np. z żelkami, czy tańce-wygibańce.

    Ten dzień pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

    Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

    MałgorzataMierzwa

    Justyna Osipowicz

  • Piękna nasza Polska cała

    Nasz Oddział Przedszkolny w Przelewicach bierze udział w Międzynarodowym projekcie edukacyjnym "Piękna nasza Polska cała". Celem projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci i młodzieży.

    Projekt jest zgodny z obowiązującą Podstawą Programową i 5 kierunkiem polityki oświatowej MEN na rok szkolny 2020/2021

    W ramach projektu będziemy podejmować działania zgodnie z założeniami projektu. Chcemy, by piękno tego projektu i bijący od niego patriotyzm były z nami cały czas.

    Za nami już kilka zrealizowanych zadań. Grupa Pszczółki podjęła się już realizacji poniższych zadań:

    Zadanie nr 1 – nauka Hymnu Polski

    Zadanie to w grupie Pszczółki zrealizowano „śpiewająco”. Podczas nauki hymnu państwowego przedszkolaki poznały również najważniejsze zasady obowiązujące podczas słuchania i śpiewania Hymnu oraz zapoznały się z historię jego powstania. 

    Zadanie nr 2 – Kącik regionalno-patriotyczny „Piękna Nasza Polska Cała”

    Jednym z zadań przeznaczonych do realizacji w ramach projektu było założenie kącika regionalnego w naszej placówce. Po intensywnym poszukiwaniu eksponatów - przedmiotów codziennego użytku wykorzystywanych przez dziadków i pradziadków, strojów naszego regionu i nie tylko udało nam się stworzyć „Kącik regionalny”. Kącik połączyliśmy z zadaniem „Szlakiem historii”. Dzieci rozmawiały o przeznaczeniu zgromadzonych eksponatów, przybliżyli dawne tradycje, rozmawiały o dawnych strojach i zwyczajach. Realizatorzy kącika dziękują wszystkim za okazaną pomoc i zrozumienie przy tworzeniu wystawy.

    Zadanie nr 3 – Apel z okazji 11 listopada

    Przedszkolaki włączyły się we wspólne świętowanie Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci najpiękniej jak potrafiły odśpiewały Hymn Polski oraz zaprezentowały wiersze i pieśni patriotyczne.

    Zadanie nr 6 – Poranki Patriotyczne

    W ramach tego zadania w grupie Pszczółki przez cały tydzień podejmowano działania o charakterze patriotycznym. Codziennie dzieci poznawały kolejne ważne fakty, symbole, legendy i baśnie dotyczące Naszej Ojczyzny. Codziennie podejmowały kolejne aktywności i wykonywały kolejne zadania. Rozpoczęliśmy od pięknej legendy opowiadającej o tym jak powstał nasz kraj, Nasza Piękna Polska Cała. Później poznaliśmy symbole Polski, polskie stolice oraz tańce i stroje ludowe. Codziennie zwiedzaliśmy Polskę czytając ciekawe bajki o wybranych miastach Polski jak np. „O Warsie i Sawie”, „Poznańskie Koziołki”, „Toruńskie Pierniki”, „Jak to z tym Smokiem Wawelskim było?”, „O królu Popielu” – przy okazji dzieci zaznaczały na mapie Polski te miejsca, o których opowiadała bajka.

    Pszczółki wykonały również dość trudne zadanie polegające na wykonaniu godła Polski z pociętych elementów całego rysunku - wcześniej musiały go pokolorować według wzoru, wyciąć wzdłuż linii i ułożyć ponownie w całość.

    To był bardzo pracowity i inspirujący tydzień w przedszkolu.

    Zadanie nr 10 – Według przepisu Babci lub Dziadka

    Grupa Pszczółki nie zapomniała o realizacji projektu nawet w tak trudnym dla nas wszystkich okresie jakim jest kwarantanna. W swoich domach dzieci wraz z rodzicami rozpoczęli realizację zadania przybliżającego dawne, zapomniane potrawy lub po prostu te, które są najpyszniejsze na świecie, bo zrobione według sposobu babci lub dziadka. Na początek Zosia zaprezentowała nam, jak wykonuje się „Oponki babci Gosi”.

    Zadanie 11 - Dzień Mody Patriotycznej

    W grupie Pszczółki 9 listopada odbył się Dzień Mody Patriotycznej. Zadanie zostało potraktowane bardzo poważnie – wszystkie dzieci wyglądały tego dnia po prostu wspaniale. Wśród kostiumów przygotowanych na ten dzień dominowały stroje biało-czerwone. Jak na prawdziwym pokazie mody dzieci demonstrowały swoje kostiumy na wybiegu wyścielonym biało-czerwonym dywanem w rytm muzyki ludowej. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone brawami. Bardzo dziękujemy Rodzicom za przygotowanie tych pięknych strojów.

    Zadanie nr  12 - "Szlakiem historii"

    Dnia 4 listopada przedszkolaki udały się na spacer po naszej okolicy w poszukiwaniu historii. Podczas wyprawy dzieci poznały zabytki, architekturę oraz miejsca cenne dla naszego rejonu. I tak odwiedziliśmy folwark wraz z pałacem i całą zabudową oraz kościół. Dowiedzieliśmy się co dawniej znajdowało się w budynkach folwarcznych i gdzie kiedyś zamieszkiwał książę.

    Zadanie nr 14 – Być dobrym jak chleb

    Pod hasłem "Być dobrym jak chleb" Pszczółki upiekły chleb w swoich domach, ze swoimi najbliższymi. Chleb to symbol polskiej gościnności i otwartości. Dzieci wraz z rodzicami pokazali jak pięknie zachowują tradycje.

    Zadanie 31 – Czerwone korale

    Realizacja tego zadanie w grupie Pszczółki rozpoczęła się od przybliżenia dzieciom kilka strojów ludowych. Podczas prezentacji dzieci zauważyły, że głównym elementem pojawiającym się w każdym stroju są czerwone korale. Przedszkolaki dowiedziały się, iż były one synonimem dostatku i bogactwa – sznur korali mógł kosztować nawet tyle, co jedna krowa! Z tego powodu korale często przekazywano z pokolenia na pokolenie, a te dziewczyny, które nie miały od kogo odziedziczyć tej pięknej biżuterii, ciężko pracowały, aby ją sobie kupić. Po części teoretycznej nastąpiły warsztaty, podczas których powstały piękne jarzębinowe korale.

    Zadanie nr 41 – Kącik Książki Patriotycznej

    Pszczółki przygotowały wraz z wychowawcą kącik z książkami o tematyce patriotycznej, regionalnej i historycznej. Dzieci z zainteresowaniem przeglądały zgromadzone pozycje, doszukiwały się znanych miejsc i faktów w nich zgromadzonych. Kącik w grupie Pszczółki zapoczątkował serię pytań „Proszę Pani …?” :)

     

    Relacja z częściowego wykonania projektu w filmiku.

  • OBOWIĄZKOWE KONSULTACJE W SZKOLE DLA KLASY VIII

    W każdy piątek (pierwsze spotkanie 20 listopada) w godzinach 8:20 - 10:50 w budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłodzinie odbywać się będą obowiązkowe konsultacje z matematyki, języka polskiego i języka angielskiego z uczniami klasy VIII. Dojazd i odjazd uczniów we własnym zakresie.  

    Dyrektor Szkoły

    Lucjan Kowalczyk

  • Święto Niepodległości w przedszkolu

    Oddział Przedszkolny w Przelewicach przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłodzinie włącza się we wspólne świętowanie Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki najpiękniej jak potrafiły odśpiewały Hymn Polski oraz wyrecytowali wiersze i odśpiewali pieśni patriotyczne.

    Agnieszka Wilczak

  • #SzkołaDoHymnu

    #SzkołaDoHymnu

    W tym roku nasza szkoła włączyła się we wspólne świętowanie Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie z klas młodszych wraz z nauczycielami odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii, odśpiewanie hymnu odbyło się w piątek, natomiast publikacja filmu we wtorek, 10 listopada o godzinie 11.11. Chcemy w ten sposób uczcić to najważniejsze dla Polaków święto.

  • My szkoło dziś, tak przyrzekamy...

    W piątek, 6 Listopada 2020 roku odbyła się w naszej szkole bardzo ważna uroczystość  – Pasowanie na Ucznia i Czytelnika. Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swojej wychowawczyni Pani Barbary Kucharskiej. Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny. Tylko przykro, że rodzice nie mogli być świadkami tego doniosłego wydarzenia...

    Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz Pasowanie na Uczniów i Czytelników, którego dokonał Dyrektor Szkoły pan Lucjan Kowalczyk. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów i Czytelników Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy W Kłodzinie. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i drobnych upominków  przekazanych przez Radę Rodziców.   

    Barbara Kucharska     

  • 102 lata Niepodległej

    „Polska”

    Antoni Słonimski

    I cóż powiedzą tomy słowników,

    Lekcje historii i geografii,

    Gdy tylko o niej mówić potrafi

    Krzak bzu kwitnący i śpiew słowików.

     

    Choć jej granice znajdziesz na mapach,

    Ale o treści, co je wypełnia,

    Powie ci tylko księżyca pełnia

    I mgła nad łąką, i liści zapach.

     

    Pytasz się, synu, gdzie jest i jaka?

    W niewymierzonej krainie leży.

    Jest w każdym wiernym sercu Polaka,

    Co o nią walczył, cierpiał i wierzył.

     

    W szumie gołębi na starym rynku,

    W książce poety i na budowie,

    W codziennej pracy, w życzliwym słowie,

    Znajdziesz ją w każdym dobrym uczynku.

     

    Zachęcamy do obejrzenia prezentacji, która w przystępny sposób przybliża historię naszego państwa.

  • Dyżury nauczycieli

    BIBLIOTEKA

    Aleksandra Kowalewska

    poniedziałek - piątek (godz. 8:20 - 13:00)

    PEDAGOG

    Agnieszka Andrzejczak

    wtorek - czwartek (godz. 8:20 - 13:00)

    Magdalena Lubowiecka

    wtorek, czwartek (godz. 8:20 - 13:00)

    Mariusz Guc

    poniedziałek (godz. 8:20 - 12:00)

    Barbara Kucharska

    środa (godz. 8:20 - 12:00)

    wszyscy nauczyciele

    piątek (godz. 8:20 - 12:00)

  • Nauka zdalna

  • Tworzymy jesienne lapbooki

    Piękna jesień za oknem i to ona stała się dla nas inspiracją do stworzenia pięknych lapbooków. Lapbook inaczej zwany „książką na kolanach” to doskonała metoda dydaktyczna, którą na swoich lekcjach wykorzystała klasa III. Uczniowie wykonali piękne książki o jesieni jako podsumowanie tygodniowych zajęć, dowolnie dobierając elementy, komponując z części logiczną całość, wyróżniając najważniejsze treści i chowając w koperty lub papierowe skrytki to, co uznając za warte odkrycia. Było ciekawie, twórczo i bardzo kolorowo.

    Joanna Kowalczyk

  • Uwaga!

    Od 26 października w szkole odbywa się nauczanie zdalne dla klas 4 - 8. Obowiązkiem każdego ucznia jest czynny udział w zajęciach. Brak kontaktu z nauczycielem skutkuje nieobecnością ucznia w danym dniu. Przypominamy również o wysyłaniu zadanych prac w terminie - nieprzesłanie zadań wiąże się z otrzymaniem negatywnej oceny.

    Dyrekcja szkoły

     

  • Jest nas mało, ale działamy...

    Jesień za oknem, ale nie tylko. Uczniowie klasy trzeciej postanowili przenieść barwy jesieni do swojej klasy. Powstały piękne wielobarwne obrazy wykonane ciekawą techniką - prawda, że piękne?

  • Informacja dla rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych

  • Uwaga!

    Od poniedziałku, 26 października 2020 r., uczniowie klas 4 - 8 przechodzą na nauczanie zdalne do 8 listopada 2020 r. Uczniowie proszeni są o odbiór podręczników ze szkoły po uprzednim skontaktowaniu się z wychowawcą klasy. Proszę o rzetelną i uczciwą pracę podczas nauki zdalnej. Uważnie czytamy zadane lekcje, korzystamy z dostępnych źródeł i wysyłamy swoje prace zgodnie z poleceniem nauczyciela. Szkoła udostępnia również laptopy do zdalnej pracy.

    Dyrektor Szkoły

    Lucjan Kowalczyk

  • UWAGA!

    Od 23 października 2020 r. do 29 października 2020 r. włącznie Oddział Przedszkolny w Przelewicach przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłodzinie nieczynny z powodu kwarantanny, zajęcia będą prowadzone zdalnie.

    Dyrektor Szkoły

  • UWAGA!

    W dniach 21, 22 i 23 października 2020 r. nie przychodzimy do szkoły. Lekcje będą odbywały się zdalnie, wg planu lekcji. Na dzień dzisiejszy do szkoły wracamy 26 października 2020 r. Proszę śledzić stronę internetową szkoły.

     

    Dyrektor Szkoły

    Lucjan Kowalczyk

  • Dzień Krajobrazu

    Dzień Krajobrazu

    20 października 2020 r.

    „O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa!” (Leopold Staff). To prawda. Przekonały się o tym dzieci, podziwiając na dworze wysmukłe brzozy, czy królewskie dęby. Drzewo, to także wdzięczny temat prac plastycznych. Zachęcamy do spacerów, podczas których można podziwiać najbliższy krajobraz z drzewami w tle, nie tylko w ten szczególny dzień.

    Wśród wielu krajobrazów komponentem o szczególnej roli są drzewa. Skupione w grupach lub rosnące pojedynczo okazy często decydują o obliczu i charakterze krajobrazu. Drzewa pełnią w krajobrazach bardzo zróżnicowane funkcję: począwszy od soliterów, które dominują w przestrzeni, przez grupy lub szpalery drzew wyznaczające granicę kolejnych widoków, aż po rozległe skupienia stanowiące tło dla innych obiektów lub krajobrazów. Ze względu na swoją biologiczną różnorodność drzewa są obecne w większości typów krajobrazów, występują zarówno na terenie krajobrazów naturalnych, jak i kulturowych, zwiększając harmonijność i ład przestrzenny. Drzewa pełnią w krajobrazie nie tylko funkcje przyrodnicze, czy klimatyczne, lecz zyskują także znaczeń kulturowych, urastając nierzadko do rangi symbolu. Potężne drzewa przez wieki inspirowały poetów i malarzy, przez co ich reprezentacja w tekstach kultury jest bardzo znacząca.

  • Lektura może być ciekawa - "Plastusiowy pamiętnik"

    17 października 2020 r.

    Uczniowie klasy siódmej z p. Aleksandrą Kowalewską w ramach zajęć z innowacji pedagogicznej "Książki moich marzeń", kolejny raz przygotowali spotkanie dla uczniów, tym razem dla klasy pierwszej. W trakcie zajęć uczestnicy mieli okazję zapoznać się z treścią książki, a szczególnie z losami małego ludzika z plasteliny-Plastusia. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali czytanej lektury, przez swoich starszych kolegów oraz chętnie rozmawiali na temat książki. Dużą frajdę sprawiło naszym pierwszakom, lepienie z plasteliny Plastusia i nie tylko.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy
    Kłodzino 37
    74 -210 Przelewice
  • 91 5643111

Galeria zdjęć