Od 26 października w szkole odbywa się nauczanie zdalne dla klas 4 - 8. Obowiązkiem każdego ucznia jest czynny udział w zajęciach. Brak kontaktu z nauczycielem skutkuje nieobecnością ucznia w danym dniu. Przypominamy również o wysyłaniu zadanych prac w terminie - nieprzesłanie zadań wiąże się z otrzymaniem negatywnej oceny.
Dyrekcja szkoły
Jesień za oknem, ale nie tylko. Uczniowie klasy trzeciej postanowili przenieść barwy jesieni do swojej klasy. Powstały piękne wielobarwne obrazy wykonane ciekawą techniką - prawda, że piękne?
Dyrektor Szkoły
Lucjan Kowalczyk
Dyrektor Szkoły
Dyrektor Szkoły
Lucjan Kowalczyk
20 października 2020 r.
„O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa!” (Leopold Staff). To prawda. Przekonały się o tym dzieci, podziwiając na dworze wysmukłe brzozy, czy królewskie dęby. Drzewo, to także wdzięczny temat prac plastycznych. Zachęcamy do spacerów, podczas których można podziwiać najbliższy krajobraz z drzewami w tle, nie tylko w ten szczególny dzień.
Wśród wielu krajobrazów komponentem o szczególnej roli są drzewa. Skupione w grupach lub rosnące pojedynczo okazy często decydują o obliczu i charakterze krajobrazu. Drzewa pełnią w krajobrazach bardzo zróżnicowane funkcję: począwszy od soliterów, które dominują w przestrzeni, przez grupy lub szpalery drzew wyznaczające granicę kolejnych widoków, aż po rozległe skupienia stanowiące tło dla innych obiektów lub krajobrazów. Ze względu na swoją biologiczną różnorodność drzewa są obecne w większości typów krajobrazów, występują zarówno na terenie krajobrazów naturalnych, jak i kulturowych, zwiększając harmonijność i ład przestrzenny. Drzewa pełnią w krajobrazie nie tylko funkcje przyrodnicze, czy klimatyczne, lecz zyskują także znaczeń kulturowych, urastając nierzadko do rangi symbolu. Potężne drzewa przez wieki inspirowały poetów i malarzy, przez co ich reprezentacja w tekstach kultury jest bardzo znacząca.
17 października 2020 r.
Uczniowie klasy siódmej z p. Aleksandrą Kowalewską w ramach zajęć z innowacji pedagogicznej "Książki moich marzeń", kolejny raz przygotowali spotkanie dla uczniów, tym razem dla klasy pierwszej. W trakcie zajęć uczestnicy mieli okazję zapoznać się z treścią książki, a szczególnie z losami małego ludzika z plasteliny-Plastusia. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali czytanej lektury, przez swoich starszych kolegów oraz chętnie rozmawiali na temat książki. Dużą frajdę sprawiło naszym pierwszakom, lepienie z plasteliny Plastusia i nie tylko.
Piosenka dla pracowników naszej szkoły z okazji Dnia Nauczyciela w wykonaniu klasy trzeciej.
Warszawa, 14 października 2020 r.
Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele i Wychowawcy, Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy,
Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich tych, którzy uczestniczą w tak ważnym procesie nauczania i wychowania młodych ludzi – nauczycieli, wychowawców, pedagogów, a także pracowników oświaty. Z tej okazji chciałbym wyrazić mój największy szacunek i wdzięczność za wytrwałość, entuzjazm oraz profesjonalizm, z jakimi realizują Państwo swoje powołanie zawodowe.
W tym szczególnym dniu jeszcze bardziej uświadamiamy sobie, że praca nauczyciela to coś więcej niż godziny spędzone przy tablicy. To uwaga poświęcona podopiecznym,a także dbałość o ich ciągły rozwój i bezpieczeństwo. To również dzielenie z uczniamiich sukcesów i porażek, bycie blisko, wspieranie oraz zrozumienie potrzeb.
O tym, jak ważną rolę odgrywa wychowawczy aspekt pracy nauczyciela, przekonaliśmy się szczególnie w okresie czasowego zawieszenia zajęć. Sprostali Państwo wówczas konieczności nauczania na odległość, ale przede wszystkim na bieżąco wspierali swoich uczniów i ich rodziców. Państwa postawa – pełna rozwagi, spokoju, a także poczucia obowiązku – pomogła wielu młodym ludziom odnaleźć się w zupełnie nowych, niecodziennych okolicznościach.
Od początku września szkoły funkcjonują w warunkach podwyższonych standardów sanitarnych. Pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego pokazały, że stosowanie się do wytycznych i zaleceń sprawdza się. Dziękuję za niezwykle świadome i pełne rozsądku podejście do kwestii bezpieczeństwa oraz za to, że uczą Państwo dzieci odpowiedzialności za siebie i innych.
Wyrażając wdzięczność za Państwa codzienne starania edukacyjne i wychowawcze, przekazuję również najlepsze życzenia oraz serdeczne pozdrowienia. Życzę Państwu wielu sukcesów, spełnienia zawodowego, a także nieustającej inspiracji – tak potrzebnej w pracy z młodymi ludźmi. Mam nadzieję, że osiągnięcia uczniów będą przynosiły Państwu radość i dawały poczucie dobrze spełnionego obowiązku.
Z wyrazami szacunku i sympatii
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej
5 października 2020 r.
W dniu dzisiejszym, jako jedna z 5242 szkół, przystąpiliśmy do 10. edycji akcji, której celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. W tym roku bierzemy udział w Internetowym Konkursie Matematyczno - Logicznym. Przez trzy dni będziemy rozwiązywać zadania w trzech kategoriach wiekowych. Każdy może zostać ARCYMISTRZEM MNOŻENIA.
12 października 2020 r.
Znamy już wyniki konkursu matematyczno - logicznego. W kategorii ALFA najwięcej punktów zdobyli: Iga Gapińska - kl.4, Filip Grugel (po 67 pkt.), Bartosz Krasniański (61 pkt.) i Wojciech Pustelnik (58 pkt.) z klasy 3. W kategorii BETA najwięcej punktów zdobyli: Tymoteusz Turtoń (45 pkt.), Longin Luth-Wiepert (36 pkt.) oraz Artur Kuklewski (33 pkt.) z klasy 6. W kategorii GAMMA uczniowie z największą liczbą punktów to: Krzysztof Lasota (41 pkt), Kacper Migdał (38 pkt.) oraz Nina Ostrówka (24 pkt.) z klasy 7. Serdecznie gratulujemy:)
Nasi eksperci tabliczki mnożenia:)
wrzesień 2020 r.
Nastała piękna jesienna pogoda, dlatego często spędzamy czas na dworze. Chętnie się bawimy, ale pamiętamy również o zwierzętach leśnych, żeby przetrwały ciężki zimowy czas. To dla nich zbieramy żołędzie i kasztany, które przekażemy do Koła Łowieckiego SZARAK w Barlinku. Pomagamy zwierzętom leśnym przetrwać zimę!
30 września 2020 r.
Dzisiaj swoje święto mieli chłopcy - ci mali i ci trochę starsi. W tym roku zabawy i konkursy odbyły się w klasach. Było wesoło i sympatycznie, a prezenty sprawiły naszym kolegom dużą radość.
21 września 2020 r.
Jak co roku nasza szkoła włączyła sie do akcji, dzięki której nasz dom - Ziemia, będzie wyglądał piękniej. Warto promować nieśmiecenie oraz działania, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
15 września 2020 r.
Na całym świecie, 15 września, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury organizują wiele ciekawych zabaw, dzięki którym dzieci odkrywają talenty, poznają swoje mocne strony, pobudzają wyobraźnię i wspólnie się bawią. Dzisiaj również uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody tego święta. Każdy - posługując się kropką, wykonał w zeszycie swoje imię i nazwisko oraz wykropkował, w czym jest "dobry". Ponadto przed szkołą powstały prawdziwe "kropkowane dzieła sztuki". Zabawy było co niemiara...
Krystyna Jabłońska