Od 1 czerwca br. wszyscy uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość korzystania z konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły. Konsultacje mają charakter dobrowolny i umożliwiają poprawę oceny na potrzebę klasyfikacji. Podczas konsultacji będziecie mieli możliwość wyjaśnienia trudnych kwestii, usystematyzowania materiału czy rozmowy z nauczycielem.
Ze względów sanitarno – epidemiologicznych, w celu uniknięcia spotkania się większej liczebności uczniów na wszystkich konsultacjach należy wcześniej umówić się z nauczycielem w sposób przyjęty do tej pory do kontaktów w zdalnym nauczaniu.
Na terenie szkoły należy poruszać się zgodnie z zaleceniami pracowników szkoły.
Wytyczne GIS MZ i MEN dla szkół - konsultacje z nauczycielami w szkole.pdf
Dyrektor Szkoły informuje, iż od poniedziałku - 25 maja 2020 r. w budynku szkoły odbywać się będą konsultacje nauczycieli z uczniami klasy 8.
Konsultacje dotyczyć będą przedmiotów: j. polski, j. angielski, matematyka.
Uczniowie zainteresowani konsultacjami proszeni są o kontakt telefoniczny w dniu poprzedzającym konsultacje w godzinach 9 -13.
Uczniowie o terminie i godzinie danej konsultacji informowani będą telefonicznie.
Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół - konsultacje z nauczycielami w szkole.pdf
Dzień Mamy - jest to święto najukochańszej nam osoby. W tym roku ,,Dzień Mamy” w grupie Motylki przebiegł nietypowo, gdyż mogliśmy uczcić to święto jedynie na odległość. Dzieci w tajemnicy przed Swoimi mamusiami wykonały ich portrety, które posłużyły w przygotowaniu prezentacji i upominku. Wszystkie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytując wiersz ,,Za co kocham mamę”. Rodzice mogli obejrzeć gotową prezentację na stronie grupy. Myślę, że dzieci sprawiły ogromną radość i wywołały uśmiech na twarzach swoich MAM.
Justyna Osipowicz
Ustalony przez Ministra Edukacji Narodowej harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany został do zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne.
Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać w dwóch etapach:
Od 15 do 22 czerwca br. będzie można składać wnioski do szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji, a także szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych.
Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej należy uzupełnić:
Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia 2020 r.
W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty wniosek o przyjęcie do szkoły, w tym wymagane załączniki mogą być przesyłane za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
W okresie ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zapoznanie się rodziców i uczniów z wynikami postępowania rekrutacyjnego w formie list kandydatów (zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz przyjętych i nieprzyjętych) może odbywać się za pomocą stron internetowych tych jednostek.
Od 13 do 18 sierpnia br. w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego. Należy to zrobić, jeśli dokumenty te nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe chodzi również o zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.
W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub pełnoletni kandydat informują o tym dyrektora szkoły w terminie do 18 sierpnia 2020 r. do godz. 15.00. Należy wtedy wskazać przyczynę niedotrzymania terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 25 września 2020 r.
Nieprzedłożenie do 25 września 2020 r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontunuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego został przyjęty.
Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych ogłoszone będą 19 sierpnia 2020 r.
Centralna Komisja Egzaminacyjna, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektorat Sanitarny przygotowały wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów zewnętrznych: ósmoklasisty, gimnazjalnego, maturalnego, potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz zawodowego w 2020 r.
Opracowany dokument został podzielony na sześć sekcji, w których kolejno przedstawiono m.in.:
Wśród wytycznych, które są obowiązkowe, podkreślone zostały w szczególności kwestie dotyczące zachowania społecznego dystansu oraz dezynfekcji, w tym:
Otrzymaliśmy zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie "Uśmiech dla Franka". Do wygrania są lekcje dogoterapii dla trzech zwycięskich klas.
Dlaczego zapraszamy uczniów do takiej inicjatywy?
Pomimo trwającej pandemii, chcemy pochylić się nad tematem bezinteresownej pomocy innym, pokazując dzieciom, że nawet najmłodsi mogą udzielać się charytatywnie na rzecz innych. Ponadto udział w naszym konkursie da uczniom sposobność do integracji ze sobą pomimo braku możliwości bezpośredniego spotkana w szkole oraz ułatwi im oswojenie z maseczkami, które są nieodzownym elementem dzisiejszego funkcjonowania w życiu społecznym.
Kim jest Franek?
Franek Kępa to 10-miesięczny szczeciński wojownik, który cierpi na bardzo poważną chorobę SMA1 - rdzeniowy zanik mięśni. Rodzice Franka walczą o najdroższy lek świata, którego koszt to 10 milionów złotych. Początkowo sprawną zbiórkę skomplikowała ogłoszona pandemia, kładąca kres wielu inicjatywom.
W dniu, w którym każdy z nas spotkał się z nakazem noszenia maseczek, znana wszystkim Szczecinianka Monika Pyrek dodała na profilu społecznościowym zdjęcie w maseczce z uśmiechniętymi oczami. I to było to! Jeden impuls do wymyślenia akcji #usmiechdlafranka, którą dziś wspierają znani aktorzy, muzycy i sportowcy. Promienny uśmiech widoczny mimo zasłoniętych maseczką ust stał się symbolem njezgaszonej przeciwnościami losu woli walki o zdrowie chłopca.
Dziś wychodzimy z tą akcją do uczniów wszystkich publicznych i niepublicznych szkół podstawowych w województwie Zachodniopomorskim zapraszając do udziału w naszym Konkursie.
Zasady Konkursu są proste!
1. Należy stworzyć kolaż zdjęć lub kompilację filmików uśmiechów w maseczkach ochronnych z podpisem #usmiechdlaFranka
2. Prace należy wysłać do dnia 14.06.2020 o godziny 12.00 na adres usmiechdlafranka@gmail.com.
3. W terminie 15.06.2020-24.06.2020 na portalu społecznościowym Facebook odbędzie się głosowanie
4. 25.06.2020 ogłosimy wyniki, wyłaniając 3 zwycięskie klasy
Szczegóły Konkursu i bieżące informacje na stronie wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/1083280755382294/
Strona, gdzie znajdują sie informację o Franku i jego chorobie:
Od dnia 18 maja 2020 r. (poniedziałek) zajęcia opiekuńcze w Oddziale i Punkcie Przedszkolnym w Przelewicach zostają odwołane. Nadal obowiązywać będzie nauczanie zdalne.
Dyrekcja szkoły
W dniu 8 maja br. p. Marek Kowalczuk zastępca wójta gminy dokonał przekazania 73 szt. laptopów dla dyrektorów czterech szkół z terenu naszej gminy. Nasza szkoła została wzbogacona o 18 laptopów, które zostaną przekazane dla najbardziej potrzebujących uczniów i nauczycieli. Zakupu sprzętu dokonano w ramach projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”.
Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!
Od wielu lat wspólnie wyjeżdżaliśmy na wycieczki szkolne i poznawaliśmy regiony naszej pięknej Ojczyzny. Niestety, w tym roku szkolnym nasz wyjazd jest niemożliwy ze względu na zaistniałą sytuację. Biuro Podróży Travel Shop zwróciło się do nas z prośbą o zapoznanie się z przygotowaną informacją, co w takim przypadku można zrobić. Pragnę nadmienić, że wcześniej, zgodnie z podpisaną umową, dokonałam przelewu zaliczek na rezerwację miejsc noclegowych, biletów wstępu, itp. Domyślam się, jaka będzie Państwa decyzja (zwłaszcza ósmoklasistów), ale bardzo proszę o zapoznanie się z propozycją biura i przesłanie mi odpowiedzi możliwie jak najszybciej na adres: kajablonska19@wp.pl
Pozdrawiam
Krystyna Jabłońska
Już 19 i 20 maja ruszają cykle spotkań online, organizowane przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK, w których – za darmo! - będzie mógł wziąć udział każdy uczeń szkoły podstawowej z klas 1-6. Wystarczy dostęp do internetu i chęć poświęcenia chwili czasu na naukę podstaw programowania.
Nauka programowania nigdy nie była łatwiejsza. Jeśli chcecie spróbować swoich sił w kodowaniu, wystarczy, że wejdziecie na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl i wypełnicie krótki formularz rejestracyjny. Na podany w zgłoszeniu adres e-mail otrzymacie link, dzięki któremu co tydzień o tej samej porze, przez 10 tygodni, będziecie poznawali tajniki programowania – korzystając z wirtualnych aplikacji i wsparcia wykwalifikowanych trenerów. Nie musicie niczego instalować – wystarczy jedno kliknięcie.
Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona ze względu na możliwości moderacji, więc nie czekajcie i rejestrujcie się już dziś. Mamy 1500 miejsc dla 1-, 2- i trzecioklasistów i 1500 dla 4- 5- i szóstoklasistów z całej Polski!
Rejestracja: www.klubmlodegoprogramisty.pl
Kluby Młodego Programisty to element projektu realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”.
Już jutro, we wtorek 12 maja 2020 roku, startuje edukacyjny projekt “Szkoła z Gigantami” skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Program zajęć objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji oraz Ministerstwa Cyfryzacji.
“Szkoła z Gigantami” to cykl 5 bezpłatnych zajęć online w formie webinaru.
Podczas zajęć uczniowie zapoznają się z podstawami programowania oraz zasadami bezpiecznego poruszania się po Internecie.
Pierwsze 4 lekcje to praktyczne warsztaty z programowania w języku Scratch lub Python (w zależności od grupy wiekowej). Ostatnie zajęcia realizują program “Bezpieczny Internet Online” i poświęcone będą bezpieczeństwie w sieci.
Webinar “Bezpieczny Internet Online” kierowany jest także do rodziców.
Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, oferująca od ponad 5 lat kursy programowania dla dzieci i młodzieży. Trenerzy prowadzący zajęcia to doświadczeni i aktywni zawodowo programiści oraz specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa.
Szczegółowe informacje na temat warsztatów (linki poniżej):
Szkoła z Gigantami – warsztaty online z programowania w Scratchu (9-12 lat)
Szkoła z Gigantami – warsztaty online z programowania w Pythonie (13-18 lat)
Zapraszamy do obejrzenia filmików, w których mówimy dlaczego warto wziąć udział w naszych warsztatach (linki poniżej):
– grupa 9-12 lat https://www.youtube.com/watch?v=dDYclimXjeg&t=3s
– grupa 13-18 lat https://www.youtube.com/watch?v=M9d5-apix_Q&t=5s
Więcej o informacji o programie mogą Państwo znaleźć na stronie:
W naszym przedszkolu odbył się niecodzienny konkurs recytatorski pn. „W krainie wierszy Jana Brzechwy” – niecodzienny, gdyż przeprowadzony online. Do konkursu przystąpiło dwanaścioro przedszkolaków. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i talentów dzieci, pokonywanie nieśmiałości, motywowanie do twórczego działania oraz wspólna zabawa i mile spędzony czas z rodzicem.
Wszyscy uczestnicy doskonale poradzili sobie z tematem tegorocznego konkursu, wspaniale deklamowali swoje wiersze. Dzięki wybranym utworom mogły odbyć cudowną podróż do krainy fantazji i przeżyć niezwykłe chwile. Jury w składzie p. Agnieszka Wilczak, p. Justyna Osipowicz oraz p. Klaudia Kasperkiewicz miało ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ występy wszystkich uczestników wypadły wspaniale. Po burzliwej naradzie jury wyłoniło zwycięzców w danej kategorii wiekowej.
W kategorii 3-4 latki zwyciężyli:
I miejsce Ignacy Paplicki "Skarżypyta"
II miejsce Michalina Więckowska "Żuk"
III miejsce ex aequo
Marcel Kocanowski "Pomidor"
Szymon Kopeć "ZOO - Lis"
W kategorii 5-6 latki zwyciężyli natomiast:
I miejsce Hanna Owczarczak "Samochwała"
II miejsce Jonathan Sulejko "Żuk"
III miejsce ex aequo
Zuzanna Wiśniewska „Atrament”
Sergiusz Huber „Na straganie”
Marcelina Kocanowska „Żuk”
Wyróżnienia otrzymują:
Jagoda Katarzyniak „Pomidor”
Lena Lachowska „Skarżypyta”
Magdalena Lewandowska „Jeż”
Wszystkie dzieci otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Wręczone zostaną one na zakończenie roku przedszkolnego.
Dziękujemy rodzicom i dzieciom za udział w konkursie oraz perfekcyjne przygotowanie, zadbanie o ciekawe kostiumy i rekwizyty, a także za zaangażowanie!!!
Agnieszka Wilczak
PS
Tytuł wiersza to link, pod którym znajdują się prezentacje recytatorskie naszych najmłodszych kolegów i koleżanek. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania recytacji.
Rada Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego zwróciła się z prośbą o pomoc w przeprowadzeniu badania potrzeb młodzieży w naszym województwie. Raport, który powstanie po zakończeniu analizy, będzie podstawą do podejmowania decyzji przy tworzeniu strategii dla młodzieży w kolejnych latach. Badanie jest całkowicie anonimowe i dobrowolne, odbywa się poprzez ankietę do wypełnienia pod adresem:
https://www.survio.com/survey/d/rmwz
Grupą docelową badania jest młodzież w wieku 13 – 20 lat, mieszkająca w województwie zachodniopomorskim. W formularzu pytamy o ulubione miejsca, sposoby spędzania wolnego czasu, szkołę, zajęcia dodatkowe oraz wiele innych aspektów życia młodzieży. Zdajemy sobie sprawę, że obecnie nauka odbywa się w innym trybie niż zazwyczaj – w ankiecie prosimy o odniesienia do stanu sprzed pandemii Covid-19, co zostało wyszczególnione przy każdym pytaniu.
Informujemy, iż trwa konkurs Marszałka Województwa pt: Rodzina Razem. Konkurs jest skierowany zarówno do rodzin, jak i do wszystkich mieszkańców Województwa Zachodniopomorskiego, bez ograniczeń wiekowych.
Udział w konkursie polega na przesłaniu pracy plastycznej, w dowolnej technice lub filmu, ilustrujących wspólnie spędzany czas z rodzinną zgodnie z tytułem konkursu „Rodzina razem".
Celem konkursu jest propagowanie wartości rodziny, zwrócenie uwagi na jakość relacji w rodzinie i pokazanie ich znaczenia dla dziecka i rodziców, promowanie wartości wieku dojrzałego, odwołanie się do idei bliskości więzów rodzinnych. Konkurs jest odpowiedzią na aktualną sytuacje rodzin związaną z przeciwdziałaniem zagrożeniu koronowirusem, gdzie przerwa w pracy w placówkach oświatowych oraz spowodowane tymi okolicznościami wspólne spędzanie czasu rodziców z dziećmi jest przyjazną okolicznością dla zorganizowania wnioskowanego konkursu, i jednocześnie pomysłem na wspólne spędzanie czasu w rodzinie.
Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie Państwo na stronie:
Prace konkursowe należy przesyłać w terminie do 8 maja 2020 roku na adres Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej, ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin, z dopiskiem „Konkurs".
Regulamin konkursu przewiduje wyłonienie laureatów w każdym z powiatów. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: tablety, aparaty cyfrowe, smartwatche i inne.
Od 6 maja br. przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych będą otwarte. Decyzja rządu o otwarciu przedszkoli wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wielu rodziców, którzy chcieliby wrócić do pracy. To ważny element w przywracaniu funkcjonalności placówek oświatowych. Stopniowe uruchamianie pracy przedszkoli będzie przeprowadzone zgodnie z wytycznymi wydanymi przez Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.
Maj to szczególny miesiąc w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta, a ich nieodłącznym symbolem jest biało-czerwona flaga.
1 maja to święto państwowe, popularnie zwane Świętem Pracy. To Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy wprowadzony w 1889 roku dla upamiętnienia wydarzeń majowych w Chicago w Stanach Zjednoczonych. Święto to jest uczczeniem pamięci licznych ofiar, które domagały się między innymi 8-godzinnego dnia pracy. W Polsce obchodzimy to święto od 1950 r.
2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto zostało wprowadzone w 2004 roku. Ciekawostką jest fakt, że dnia 2 maja w 1945 r. polscy żołnierze zdobywający stolicę hitlerowskich Niemiec umieścili biało-czerwoną flagę na Kolumnie Zwycięstwa – Siegessaule oraz na Reichstagu w Berlinie. W latach PRL właśnie w tym dniu zdejmowano po 1 maja flagi państwowe, aby nie były eksponowane w dniu zniesionego przez władze komunistyczne Święta Konstytucji 3 Maja.
3 maja jest dniem uchwalenia Konstytucji 3 maja. Ta ustawa zasadnicza zatwierdzona przez Sejm Czteroletni w roku 1791 była efektem pracy i zabiegów stronnictwa patriotycznego, które dążyło do zreformowania zmurszałego ustroju ówczesnej Rzeczypospolitej. Istniała nagląca potrzeba uzdrowienia Polski, wyciągnięcia jej z anarchii i uczynienia rządną. Reformy Sejmu i Konstytucja miały na celu wzmocnienie wewnętrzne kraju, przywrócenie jego dawnej świetności. Głównymi autorami Ustawy Rządowej, bo taką nazwę nadano Konstytucji 3 Maja, byli: Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Stanisław Małachowski, Hugo Kołłątaj.
Egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia.
Niestety obecne warunki epidemiczne nie pozwalają na to, aby została odwieszona działalność szkół, przedszkoli i żłobków. Dlatego też jest decyzja Ministra Edukacji Narodowej o dalszym ograniczeniu działalności tych placówek. Nadal pracujemy zdalnie.
Drodzy Ósmoklasiści! Zbliża się koniec roku szkolnego, a tym samym podejmowanie trudnych decyzji związanych z Waszą dalszą edukacją. Chcąc pomóc Wam w podjęciu tak ważnej decyzji, w zakładce O szkole znajdziecie propozycje ze szkół ponadpodstawowych. Zachęcamy do zapoznania się z ich ofertą, co niewątpliwie pomoże Wam w podjęciu słusznego wyboru.
Dyrektor szkoły
Lucjan Kowalczyk
22 kwietnia to ważny dzień, w którym obchodzimy Dzień Ziemi. W tym roku nie weźmiemy czynnego udziału w akcji proekologicznej, ale możemy wykonać eko - zadania w domu.
1. Sprawdź, czy w domu nie pali się niepotrzebne światło.
2. Myjąc zęby zakręcaj wodę.
3. Przygotuj w domu słoik na zużyte bakterie i na plastikowe zakrętki.
4. Jeżeli to możliwe napraw zepsute zabawki lub sprzęt.
5. Sprawdź, czy śmieci w domu są prawidłowo segregowane.
Dbajmy o nasz dom - Ziemię.
Od 16 kwietnia obowiązuje noszenie maseczek, wszystko po to, by chronić zdrowie swoje i innych. Poniżej prezentujemy instrukcję użytkowania maski.