9 marca 2020
W dniu dzisiejszym nasi uczniowie z klas VI - VIII wzięli udział w konkursie wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj formę". Celem konkursu jest zwiększenie świadomości dotyczacej wpływu żywienia i aktywności fizycznej wśród młodzieży. Etap I został przeprowadzony on - line, a wzięli w nim udział: Roksana Fedorowicz i Klaudia Zielińska z klasy 6, Patrycja Grzesiek i Natalia Żuk z klasy 7 oraz Karol Berliński i Piotr Żyła z klasy 8. Na wyniki musimy poczekać do 8 kwietnia 2020 r. Trzymamy kciuki za naszych uczniów, przed nimi II, a może III etap konkursu.
Miło nam poinformować, że uczeń klasy 8 Karol Berliński został finalistą Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2019/2020. Zabrakło tylko 1 punktu, by nasz uczeń został laureatem. Karol zdobył 40 punktów i wysoką lokatę pokonując ponad 130 uczestników. Bardzo się cieszymy i serdecznie gratulujemy!
Nie posyłaj chorego lub przeziębionego dziecka do szkoły.
Jeśli nie miałeś kontaktu z osobą chorą, nie masz powodu do obaw.
Jeśli ktoś z Was lub Waszych znajomych w ciągu ostatnich dni wrócił z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, musi bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną i zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.
Sprawdzaj na bieżąco komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.
Prosimy o zapoznanie się i wykorzystanie zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczących podstawowych środków ochrony przeciwko nowemu koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19. Zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego można znaleźć tutaj.
Pamiętajcie o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny, w tym np. o częstym myciu rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania. Instrukcja prawidłowego mycia rąk znajduje się w każdej łazience - zapoznajcie sie z nią!
Dyrekcja Szkoły
3 marca 2020 r.
Dzisiaj w klasie drugiej odbyły się bardzo interesujące zajęcia pt. "Skąd się bierze prąd?". Rozpoczęły się od obejrzenia filmu edukacyjnego pt. "Nie taki prąd straszny". Jednak uczniowie nie poprzestali tylko na teorii i przystąpili do działania. Każde dziecko przeprowadziło doświadczenia, które polegały na zaprojektowaniu i zbudowaniu zestawów elektronicznych, np. urządzenie grające czy świecące, które po zapadnięciu zmroku włącza światło. Pomysłów było wiele. Eksperymenty te pozwoliły uczniom wejść w tajemniczy świat elektroniki i elektrotechniki i poznać zasady działania układów elekronicznych.
Joanna Kowalczyk
1 marca to Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". W ramach akcji kontynuowanej od września "Szkoła Pamięta", włączyliśmy się do obchodów tego ważnego wydarzenia. Wykonano gazetkę ścienną z ważnymi datami, zdjęciami i krótkimi informacjami przypominającymi postacie i wydarzenia, które komunistyczna cenzura skazała na zapomnienie. Postawiono i zapalono znicze w miejscach pamięci. Przeprowadzono lekcje o "Żołnierzach Wyklętych". Nasi uczniowie wzięli również udział w biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Wilczym tropem". Pamiętamy!
1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.
Powojenna konspiracja niepodległościowa była najliczniejszą formą zorganizowanego oporu polskiego społeczeństwa wobec reżimu komunistycznego. W zbrojnym podziemiu działało nawet 200 tys. osób zgrupowanych w oddziałach o różnej orientacji. Kolejnych 20 tys. walczyło w partyzantce. Kilkaset tysięcy osób zapewniało łączność, aprowizację, wywiad i schronienie. Przeciwko władzy występowali także uczniowie zrzeszeni w podziemnych organizacji młodzieżowych – łącznie ok. 20 tys. młodych ludzi.
Oddziały zbrojne o antykomunistycznym charakterze walczyły z Urzędem Bezpieczeństwa, Korpusem Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Milicją Obywatelską. Podziemie niepodległościowe działało także na Kresach Wschodnich – ziemi grodzieńskiej, nowogródzkiej i wileńskiej.
Polecamy materiały edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej oraz Polskiego Radia:
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. W ostatnim tygodniu stycznia grupy przedszkolne przy Remizie obchodziły Dzień Babci i Dziadka w Gminnym Centrum Kultury w Przelewicach. W pięknie udekorowanej sali przedszkolaki przedstawiły program artystyczny pod kierunkiem pań: M. Mierzwy, P. Więckowskiej, J. Osipowicz, A. Wilczak i K. Kasperkiewicz. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe. Oprócz montażu słowno-muzycznego, goście obejrzeli także pokaz taneczny w wykonaniu dzieci. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami. W przyjęciu gości pomogli rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Spotkanie było okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania.
Regulamin konkursu
Selfie z książką
a) mobilizowanie uczniów do czytania,
b) rozbudzanie pasji czytelniczych oraz zamiłowania do literatury,
c) pobudzanie wyobraźni uczniów oraz ciekawości świata,
d) popularyzacja wartościowej literatury wśród dzieci i młodzieży,
e) aktywizowanie uczniów poprzez udział w konkursach,
f) kształtowanie gustów czytelniczych,
g) podniesienie poziomu czytelnictwa.
3. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni uczniowie.
4. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedno zdjęcie wykonane na papierze NAJLEPIEJ FOTOGRAFICZNYM, czarno-białe lub kolorowe, w formacie 15x21.
5. Zdjęcie należy podpisać i dostarczyć do biblioteki najpóźniej do 20 marca 2020 roku. Do pracy należy dołączyć podpisaną przez rodziców zgodę na udział w konkursie (załącznik nr 1, do nabycia w bibliotece).
6. Najciekawsze zdjęcia będą zaprezentowane na wystawie szkolnej, a zwycięskie prace na stronie internetowej szkoły.
7. Kryteria oceny:-oryginalne i pomysłowe ujęcie tematu-walory estetyczne zdjęcia-zgodność z tematyką konkursu.
8. Prace konkursowe będą oceniać uczniowie i nauczyciele, oddając swój głos na wybrane zdjęcie.
9. Głosowanie odbędzie się 23 marca.
10.Zgłoszenie pracy przez autora jest równoznaczne z akceptacją warunków regulaminu.
11. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.
Zapisy do klasy pierwszej
na rok szkolny 2020/2021
Dyrektor SP w Kłodzinie informuje, że podania do klasy pierwszej należy składać w szkole do dnia 20 marca 2020 r.
Podania do klasy pierwszej dostępne będą na stronie internetowej gminy, w sekretariacie szkoły i tutaj.
Zapisy do klasy "0" na rok szkolny 2020/2021
Dyrektor SP w Kłodzinie informuje, że podania do klasy "0" należy składać w szkole do dnia 20 marca 2020 r.
Podania do klasy "0" dostępne będą na stronie internetowej gminy, w sekretariacie szkoły i tutaj.
Ogłoszenie naboru dzieci do Punktu/Oddziału
Przedszkolnego w Przelewicach na rok 2020/2021
Ogłasza się nabór dzieci do Punktu/Oddziału Przedszkolnego w Przelewicach na rok szkolny 2020/2021. Przed złożeniem wniosku proszę o zapoznanie się z Regulaminem rekrutacji dzieci do Punktu/Oddziału Przedszkolnego w Przelewicach przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłodzinie.
Wniosek wraz z załącznikami należy składać w terminie od 09.03.2020 r. do 20.03.2020 r. w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłodzinie.
Dyrektor szkoły
Lucjan Kowalczyk
Wniosek oraz załączniki do pobrania znajdują się w zakładce Dokumenty szkoły.
8 lutego 2020 r.
W sobotni poranek rozpoczynający ferie zimowe odbył się wyjazd uczniów klas młodszych do kina Helios w Szczecinie na film pt. „Śnieżka i fantastyczna siódemka”. Po obejrzeniu filmu dzieci udały się do restauracji, gdzie miały możliwość samodzielnie dokonywać wyboru z karty menu. Podczas pobytu w restauracji uczniowie wdrażali się również do stosowania zasad savior vivre i kulturalnego spożywania posiłku.
Dzieci wzięły także udział w quizie z nagrodami pt. „Oglądam i odpowiadam”, dotyczącym treści zawartych we wcześniej obejrzanym filmie. Każdy uczestnik otrzymał słodki upominek.
Zarówno wyjazd jak i quiz zostały zorganizowane dzięki przystąpieniu naszej szkoły do konkursu grantowego 1/2020, który przeprowadziło Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne "Wyrównajmy Szanse".
W I półroczu tego roku szkolnego uczniowie naszej szkoły zbierali nakrętki dla Zuzi Dziekońskiej, podopiecznej Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą". Dziewczynka 6 kwietnia skończy 6 lat, urodziła się w zamartwicy okołoporodowej. Dziś ma MPD. Każdego dnia jest rehabilitowana kilka razy dziennie. Potrzebuje pomocy na każdym kroku. Zebrane nakrętki zostały przekazane do punktu wyznaczonego w Barlinku przy ulicy Gorzowskiej. Cieszymy się, że możemy choć w małym stopniu pomóc Zuzi. Nasza akcja będzie trwała nadal, zachęcamy wszystkich do wzięcia w niej udziału. Warto pomagać!
8 lutego 2020 r.
Rozpoczęły się ferie zimowe - czas odpoczynku od nauki, wyjazdu z rodziną, realizacji swoich zainetresowań. Pogoda nie sprzyja zimowym zabawom, ale przecież można spędzić dzień na lodowisku i basenie. Tak też uczynili uczniowie naszej szkoły i wybrali się do Gorzowa. Po minach widać, że wycieczka się udała. Wyjazd został zorganizowany dzięki przystąpieniu naszej szkoły do konkursu grantowego, który przeprowadziło Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne "Wyrównajmy Szanse".
7 stycznia 2020 r.
Tegoroczny bal karnawałowy odbył się pod hasłem "Liczby są wszędzie". Zabawa i nauka? Ależ tak! Ciekawie przygotowane konkursy matematyczne połączone z zabawą zachęciły dzieci do wzięcia w nich udziału. Były również wybory króla i królowej balu. W klasach młodszych to zaszczytne miejsce zajęli - Nikola Kolińska i Artur Luth-Wiepert oboje z klasy 1. W klasach starszych nagrodę za przebranie otrzymała Aniela Anczewska z klasy 6.
31 stycznia 2020 r.
W piątkowy poranek uczniowie klas 1 - 3 wysłuchali recytacji wierszy przygotowanych przez uczniów klasy szóstej o tematyce zimowej. Przeprowadziliśmy również dyskusję dotyczącą treści wierszy, nie obyło się bez ciekawych zagadek. Następnie wspólnie tworzyliśmy prace plastyczne zatytułowane "Trzy bałwanki". Zabawa i nauka to jest to!
Stowarzyszenie EDUCARE zaprasza wszystkich chętnych rodziców na warsztaty doskonalące kompetencje wychowawcze. Przeznaczone są dla rodziców dzieci młodszych (do 12 roku zycia). Warsztaty rozpoczynają się w marcu 2020 r. w Pyrzycach. Więcej informacji tutaj - warsztaty.pdf
30 stycznia 2020 r.
Hologramy to niezwykłe efekty wizualne. Doświadczyli tego nasi uczniowie, biorąc udział w pokazie. Pokaz pozwolił zanurzyć się w tajemniczy świat hologramów.