W naszym przedszkolu odbył się niecodzienny konkurs recytatorski pn. „W krainie wierszy Jana Brzechwy” – niecodzienny, gdyż przeprowadzony online. Do konkursu przystąpiło dwanaścioro przedszkolaków. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i talentów dzieci, pokonywanie nieśmiałości, motywowanie do twórczego działania oraz wspólna zabawa i mile spędzony czas z rodzicem.
Wszyscy uczestnicy doskonale poradzili sobie z tematem tegorocznego konkursu, wspaniale deklamowali swoje wiersze. Dzięki wybranym utworom mogły odbyć cudowną podróż do krainy fantazji i przeżyć niezwykłe chwile. Jury w składzie p. Agnieszka Wilczak, p. Justyna Osipowicz oraz p. Klaudia Kasperkiewicz miało ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ występy wszystkich uczestników wypadły wspaniale. Po burzliwej naradzie jury wyłoniło zwycięzców w danej kategorii wiekowej.
W kategorii 3-4 latki zwyciężyli:
I miejsce Ignacy Paplicki "Skarżypyta"
II miejsce Michalina Więckowska "Żuk"
III miejsce ex aequo
Marcel Kocanowski "Pomidor"
Szymon Kopeć "ZOO - Lis"
W kategorii 5-6 latki zwyciężyli natomiast:
I miejsce Hanna Owczarczak "Samochwała"
II miejsce Jonathan Sulejko "Żuk"
III miejsce ex aequo
Zuzanna Wiśniewska „Atrament”
Sergiusz Huber „Na straganie”
Marcelina Kocanowska „Żuk”
Wyróżnienia otrzymują:
Jagoda Katarzyniak „Pomidor”
Lena Lachowska „Skarżypyta”
Magdalena Lewandowska „Jeż”
Wszystkie dzieci otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Wręczone zostaną one na zakończenie roku przedszkolnego.
Dziękujemy rodzicom i dzieciom za udział w konkursie oraz perfekcyjne przygotowanie, zadbanie o ciekawe kostiumy i rekwizyty, a także za zaangażowanie!!!
Agnieszka Wilczak
PS
Tytuł wiersza to link, pod którym znajdują się prezentacje recytatorskie naszych najmłodszych kolegów i koleżanek. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania recytacji.
Rada Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego zwróciła się z prośbą o pomoc w przeprowadzeniu badania potrzeb młodzieży w naszym województwie. Raport, który powstanie po zakończeniu analizy, będzie podstawą do podejmowania decyzji przy tworzeniu strategii dla młodzieży w kolejnych latach. Badanie jest całkowicie anonimowe i dobrowolne, odbywa się poprzez ankietę do wypełnienia pod adresem:
https://www.survio.com/survey/d/rmwz
Grupą docelową badania jest młodzież w wieku 13 – 20 lat, mieszkająca w województwie zachodniopomorskim. W formularzu pytamy o ulubione miejsca, sposoby spędzania wolnego czasu, szkołę, zajęcia dodatkowe oraz wiele innych aspektów życia młodzieży. Zdajemy sobie sprawę, że obecnie nauka odbywa się w innym trybie niż zazwyczaj – w ankiecie prosimy o odniesienia do stanu sprzed pandemii Covid-19, co zostało wyszczególnione przy każdym pytaniu.
Informujemy, iż trwa konkurs Marszałka Województwa pt: Rodzina Razem. Konkurs jest skierowany zarówno do rodzin, jak i do wszystkich mieszkańców Województwa Zachodniopomorskiego, bez ograniczeń wiekowych.
Udział w konkursie polega na przesłaniu pracy plastycznej, w dowolnej technice lub filmu, ilustrujących wspólnie spędzany czas z rodzinną zgodnie z tytułem konkursu „Rodzina razem".
Celem konkursu jest propagowanie wartości rodziny, zwrócenie uwagi na jakość relacji w rodzinie i pokazanie ich znaczenia dla dziecka i rodziców, promowanie wartości wieku dojrzałego, odwołanie się do idei bliskości więzów rodzinnych. Konkurs jest odpowiedzią na aktualną sytuacje rodzin związaną z przeciwdziałaniem zagrożeniu koronowirusem, gdzie przerwa w pracy w placówkach oświatowych oraz spowodowane tymi okolicznościami wspólne spędzanie czasu rodziców z dziećmi jest przyjazną okolicznością dla zorganizowania wnioskowanego konkursu, i jednocześnie pomysłem na wspólne spędzanie czasu w rodzinie.
Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie Państwo na stronie:
Prace konkursowe należy przesyłać w terminie do 8 maja 2020 roku na adres Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej, ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin, z dopiskiem „Konkurs".
Regulamin konkursu przewiduje wyłonienie laureatów w każdym z powiatów. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: tablety, aparaty cyfrowe, smartwatche i inne.
Od 6 maja br. przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych będą otwarte. Decyzja rządu o otwarciu przedszkoli wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wielu rodziców, którzy chcieliby wrócić do pracy. To ważny element w przywracaniu funkcjonalności placówek oświatowych. Stopniowe uruchamianie pracy przedszkoli będzie przeprowadzone zgodnie z wytycznymi wydanymi przez Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.
Maj to szczególny miesiąc w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta, a ich nieodłącznym symbolem jest biało-czerwona flaga.
1 maja to święto państwowe, popularnie zwane Świętem Pracy. To Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy wprowadzony w 1889 roku dla upamiętnienia wydarzeń majowych w Chicago w Stanach Zjednoczonych. Święto to jest uczczeniem pamięci licznych ofiar, które domagały się między innymi 8-godzinnego dnia pracy. W Polsce obchodzimy to święto od 1950 r.
2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto zostało wprowadzone w 2004 roku. Ciekawostką jest fakt, że dnia 2 maja w 1945 r. polscy żołnierze zdobywający stolicę hitlerowskich Niemiec umieścili biało-czerwoną flagę na Kolumnie Zwycięstwa – Siegessaule oraz na Reichstagu w Berlinie. W latach PRL właśnie w tym dniu zdejmowano po 1 maja flagi państwowe, aby nie były eksponowane w dniu zniesionego przez władze komunistyczne Święta Konstytucji 3 Maja.
3 maja jest dniem uchwalenia Konstytucji 3 maja. Ta ustawa zasadnicza zatwierdzona przez Sejm Czteroletni w roku 1791 była efektem pracy i zabiegów stronnictwa patriotycznego, które dążyło do zreformowania zmurszałego ustroju ówczesnej Rzeczypospolitej. Istniała nagląca potrzeba uzdrowienia Polski, wyciągnięcia jej z anarchii i uczynienia rządną. Reformy Sejmu i Konstytucja miały na celu wzmocnienie wewnętrzne kraju, przywrócenie jego dawnej świetności. Głównymi autorami Ustawy Rządowej, bo taką nazwę nadano Konstytucji 3 Maja, byli: Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Stanisław Małachowski, Hugo Kołłątaj.
Egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia.
Niestety obecne warunki epidemiczne nie pozwalają na to, aby została odwieszona działalność szkół, przedszkoli i żłobków. Dlatego też jest decyzja Ministra Edukacji Narodowej o dalszym ograniczeniu działalności tych placówek. Nadal pracujemy zdalnie.
Drodzy Ósmoklasiści! Zbliża się koniec roku szkolnego, a tym samym podejmowanie trudnych decyzji związanych z Waszą dalszą edukacją. Chcąc pomóc Wam w podjęciu tak ważnej decyzji, w zakładce O szkole znajdziecie propozycje ze szkół ponadpodstawowych. Zachęcamy do zapoznania się z ich ofertą, co niewątpliwie pomoże Wam w podjęciu słusznego wyboru.
Dyrektor szkoły
Lucjan Kowalczyk
22 kwietnia to ważny dzień, w którym obchodzimy Dzień Ziemi. W tym roku nie weźmiemy czynnego udziału w akcji proekologicznej, ale możemy wykonać eko - zadania w domu.
1. Sprawdź, czy w domu nie pali się niepotrzebne światło.
2. Myjąc zęby zakręcaj wodę.
3. Przygotuj w domu słoik na zużyte bakterie i na plastikowe zakrętki.
4. Jeżeli to możliwe napraw zepsute zabawki lub sprzęt.
5. Sprawdź, czy śmieci w domu są prawidłowo segregowane.
Dbajmy o nasz dom - Ziemię.
Od 16 kwietnia obowiązuje noszenie maseczek, wszystko po to, by chronić zdrowie swoje i innych. Poniżej prezentujemy instrukcję użytkowania maski.
16 kwietnia 2020 r.
Połowa kwietnia, wszyscy przebywamy w domach, ale staramy się aktywnie uczestniczyć w życiu szkoły za pośrednictwem internetu. Żeby oderwać się od codziennych szkolnych obowiązków, panie z przedszkola zaproponowały udział w przedszkolnym konkursie recytatorskim "W krainie wierszy Jana Brzechwy", oczywiście online. Więcej informacji tutaj PRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI.pdf
W oparciu o ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 i ustaleniu dyrektora szkoły, we współpracy z nauczycielami, w naszej szkole postępy uczniów są monitorowane, wiedza i umiejętności weryfikowane i oceniane. Uczniowie lub ich rodzice na bieżąco informowani są o postępach w nauce i o uzyskanych ocenach. W związku z tym należy przesyłać zadane prace, za które uczeń otrzyma ocenę. Można wysyłać pozostałe prace, które zostaną sprawdzone. W porozumieniu z nauczycielem można przeprowadzać konsultacje dotyczące konkretnego tematu.
Święta tuż, tuż. Z tej okazji uczniowie klas młodszych wykonali piękne świąteczne kartki. Niech te kolorowe rysunki wprowadzą nas w świąteczny nastrój. Zapraszamy do obejrzenia prac.
8 kwietnia 2020 r.
Drodzy Uczniowie! Za Wami 2 tygodnie niecodziennej nauki. To dla nas wszystkich - dla Was, Waszych Rodziców, pedagogów i pracowników szkoły wielkie wyzwanie. Mam nadzieję, że powoli odnajdujecie się w nowej rzeczywistości. Dbamy o nasze zdrowie i zdrowie najbliższych, ale też przybyło obowiązków. Doceniam pomoc Waszych Rodziców w realizacji zadań internetowych. Zapewniam Was również, że my - pedagodzy, w możliwie najlepszy sposób zadbamy o realizację podstawy programowej, abyście po powrocie do szkoły mogli bez problemu realizować naukę.
Od jutra, 9 kwietnia rozpoczyna się wiosenna przerwa świąteczna, która potrwa do 14 kwietnia. Apeluję o pozostaniu w domu. Życzę dużo cierpliwości i optymizmu.
Dyrektor szkoły
Lucjan Kowalczyk
2 kwietnia 2020 r.
Zachęcamy do obejrzenia filmu edukacyjnego, który opowiada o koronawirusie w przystępny sposób. Film przeznaczony jest dla dzieci i rodziców.
Od dnia 2 kwietnia 2020 r. sekretariat Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłodzinie będzie prowadzony zdalnie. W sprawach pilnych prosimy o kontakt poprzez e - mail: psp_klodzino@wp.pl.
Lista dzieci zakwalifikowanych do Punktu/Oddziału Przedszkolnego w Przelewicach przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłodzinie na rok szkolny 2020/2021.
Lista dzieci zakwalifikowanych do Punktu/Oddziału Przedszkolnego 2020-2021.pdf
27 marca 2020 r.
Drodzy ósmoklasiści zwracamy się z prośbą o przystąpienie do próbnego egzaminu ósmoklasisty. Materiały, czyli arkusze będą dostępne w wersji standardowej. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języka angielskiego zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych (www.oke.poznan.pl) w następujących terminach:
· 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski
· 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka
· 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – język angielski
Karty odpowiedzi po zakończeniu pisania egzaminu – napisane ręcznie na kartkach lub w Wordzie (zrobić zdjęcie z rozwiązaniami) proszę przesłać na e-mali szkoły psp_klodzino@wp.pl