8 lutego 2020 r.
W sobotni poranek rozpoczynający ferie zimowe odbył się wyjazd uczniów klas młodszych do kina Helios w Szczecinie na film pt. „Śnieżka i fantastyczna siódemka”. Po obejrzeniu filmu dzieci udały się do restauracji, gdzie miały możliwość samodzielnie dokonywać wyboru z karty menu. Podczas pobytu w restauracji uczniowie wdrażali się również do stosowania zasad savior vivre i kulturalnego spożywania posiłku.
Dzieci wzięły także udział w quizie z nagrodami pt. „Oglądam i odpowiadam”, dotyczącym treści zawartych we wcześniej obejrzanym filmie. Każdy uczestnik otrzymał słodki upominek.
Zarówno wyjazd jak i quiz zostały zorganizowane dzięki przystąpieniu naszej szkoły do konkursu grantowego 1/2020, który przeprowadziło Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne "Wyrównajmy Szanse".
W I półroczu tego roku szkolnego uczniowie naszej szkoły zbierali nakrętki dla Zuzi Dziekońskiej, podopiecznej Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą". Dziewczynka 6 kwietnia skończy 6 lat, urodziła się w zamartwicy okołoporodowej. Dziś ma MPD. Każdego dnia jest rehabilitowana kilka razy dziennie. Potrzebuje pomocy na każdym kroku. Zebrane nakrętki zostały przekazane do punktu wyznaczonego w Barlinku przy ulicy Gorzowskiej. Cieszymy się, że możemy choć w małym stopniu pomóc Zuzi. Nasza akcja będzie trwała nadal, zachęcamy wszystkich do wzięcia w niej udziału. Warto pomagać!
8 lutego 2020 r.
Rozpoczęły się ferie zimowe - czas odpoczynku od nauki, wyjazdu z rodziną, realizacji swoich zainetresowań. Pogoda nie sprzyja zimowym zabawom, ale przecież można spędzić dzień na lodowisku i basenie. Tak też uczynili uczniowie naszej szkoły i wybrali się do Gorzowa. Po minach widać, że wycieczka się udała. Wyjazd został zorganizowany dzięki przystąpieniu naszej szkoły do konkursu grantowego, który przeprowadziło Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne "Wyrównajmy Szanse".
7 stycznia 2020 r.
Tegoroczny bal karnawałowy odbył się pod hasłem "Liczby są wszędzie". Zabawa i nauka? Ależ tak! Ciekawie przygotowane konkursy matematyczne połączone z zabawą zachęciły dzieci do wzięcia w nich udziału. Były również wybory króla i królowej balu. W klasach młodszych to zaszczytne miejsce zajęli - Nikola Kolińska i Artur Luth-Wiepert oboje z klasy 1. W klasach starszych nagrodę za przebranie otrzymała Aniela Anczewska z klasy 6.
31 stycznia 2020 r.
W piątkowy poranek uczniowie klas 1 - 3 wysłuchali recytacji wierszy przygotowanych przez uczniów klasy szóstej o tematyce zimowej. Przeprowadziliśmy również dyskusję dotyczącą treści wierszy, nie obyło się bez ciekawych zagadek. Następnie wspólnie tworzyliśmy prace plastyczne zatytułowane "Trzy bałwanki". Zabawa i nauka to jest to!
Stowarzyszenie EDUCARE zaprasza wszystkich chętnych rodziców na warsztaty doskonalące kompetencje wychowawcze. Przeznaczone są dla rodziców dzieci młodszych (do 12 roku zycia). Warsztaty rozpoczynają się w marcu 2020 r. w Pyrzycach. Więcej informacji tutaj - warsztaty.pdf
30 stycznia 2020 r.
Hologramy to niezwykłe efekty wizualne. Doświadczyli tego nasi uczniowie, biorąc udział w pokazie. Pokaz pozwolił zanurzyć się w tajemniczy świat hologramów.
30 stycznia 2020 r.
Pielęgniarka to trudny zawód wymagający doświadczenia w opiece nad chorymi, a przede wszystkim powołania. Mogli się o tym przekonać uczniowie klas I - III, którzy wzięli udział w spotkaniu z panią Krystyną Gołaszewską - pielęgniarką szkolną. Pani Krysia opowiedziała dzieciom o swoim trudnym, ale sprawiającym satysfakcję zawodzie. Dzieci były bardzo zainteresowane i zadawały dużo pytań. Może ktoś w przyszłości będzie wykonywał ten szczególny zawód.
24 stycznia 2020 r.
W dniu dzisiejszym uczniowie klas I - VIII uczestniczyli w spotkaniu z mistrzem świata w żonglerce piłką - panem Januszem Chomontkiem. Janusz Chomontek opowiadał o swoim życiu, m.in. spotkaniu z Maradoną, Pele, a także Ojcem Świętym Janem Pawłem II. Na koniec dał pokaz swoich umiejętności i zachęcał młodzież do sportowego trybu życia.
Powszechnie wiadomo, że nauka gry w szachy wpływa na wszechstronny rozwój uczniów. Pobudza logiczne myślenie, a także kształtuje wiele przydatnych w szkole cech i umiejętności - cierpliwość, opanowanie, poczucie odpowiedzialności za własne decyzje, uczą, by nie lekceważyć żadnego przeciwnika. Uczniowie klasy drugiej również rozpoczęli swoją przygodę z szachami. W ramach zajęć świetlicowych w styczniu odbyły się cztery zajęcia szachowe. Ich tematem była szachownica, szachowy król, szachowa wieża i szachowy goniec. Obejrzeliśmy ciekawe filmy o historii szachów, nauczyliśmy się poprawnie odczytywać pola na szachownicy, poznaliśmy figury i jakie ruchy mogą wykonywać. Ciekawe co będzie dalej?
Joanna Kowalczyk
23 stycznia 2020 r.
Dzisiaj gościliśmy w naszej szkole aktorów Teatru Młodego Pokolenia. Przedstawili nam adaptację dramatu Juliusza Słowackiego pt. "Balladyna". Na scenie wystąpiło troje aktorów. Spektakl był bardzo pouczający i skłaniał do refleksji. Bardzo spodobał się uczniom z klas 4 - 8, którzy już czekają na kolejny spektakl. Udział w przedstawieniu był również pożyteczną lekcją języka polskiego.
21 stycznia 2020 r.
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to świeto naszych kochanych babć i dziadków. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych.
We wtorek odbyła się wspaniała impreza. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci z klas I - III pod kierunkiem swoich pań: p. Joanny Kowalczyk, p. Barbary Kucharskiej oraz p. Doroty Sokołowskiej - Filipiak, przedstawiły program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem.
Oprócz montażu słowno - muzycznego, szanowni goście obejrzeli pokazy taneczne i wokalne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków z klasy II, III i V. Po części artystycznej pan dyrektor Lucjan Kowalczyk złożył przybyłym gościom życzenia. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami. Czekał na nich również słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Frekwencja jak co roku dopisała. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.
Pierwsze lata szkolne to ważny okres rozwoju każdego dziecka. Towarzyszy mu dojrzewanie emocjonalne, umożliwiające określanie tego, co dziecko czuje. Kształtuje się też zdolność do pełnego rozumienia emocji wyrażanych przez inne osoby. W dniu 16.01.2020r. uczniowie klasy I uczestniczyli w profilaktycznych zajęciach dotyczących uczuć i emocji, prowadzonych przez panią Agnieszkę Andrzejczak – pedagoga szkolnego. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się czym są emocje i jak na nas wpływają oraz jak sobie z nimi poradzić. Ćwiczono rozpoznawanie i nazywanie emocji. Zapoznano uczniów ze sposobami wywoływania pozytywnych emocji. Zapoznano także ze sposobami radzenia sobie z napięciem emocjonalnym.
15 stycznia 2020 r.
Dzisiaj gościliśmy w naszej szkole Dwujęzyczny Teatr Musicalowy "Funkey". Uczniowie klas I - V mieli okazję obejrzeć przedstawienie w języku angielskim i wziąć w nim czynny udział. To pierwszy z przewidzianych trzech występów, kolejne w lutym i marcu. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało - dzieci wzięły udział w innej niż dotychczas lekcji języka angielskiego oraz wzbogaciły swoje słownictwo.
13 stycznia 2020 r.
W ramach realizacji wojewódzkiego Programu Profilaktyki Używania Substancji Psychoaktywnych, w tym nowych narkotyków, „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach” odbyło się w naszej szkole spotkanie prozdrowotne. W prelekcji przedstawicieli pyrzyckiego SANEPID-u oraz Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach uczestniczyli uczniowie klas V – VIII SP Kłodzino. Program edukacyjny "Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach” nie jest programem o substancjach psychoaktywnych, lecz programem, który ma zapobiegać ich używaniu. Tym samym więc jego ideą jest wskazanie uczniom drogi bez nałogów i ryzyka utraty zdrowia lub życia. Celem w/w programu jest nie tylko zapobieganie zażywania substancji psychoaktywnych, lecz także przeciwdziałanie zachowaniom trudnym, które mogą występować u dzieci i młodzieży. Jednym z ważniejszych celów programu jest kształtowanie umiejętności krytycznego myślenia oraz rozpoznawania i zapobiegania wszelkim sytuacjom sprzyjającym sięganiu po środki psychoaktywne, zrozumienie przyczyn używania substancji psychoaktywnych i czynników sprzyjających powstawaniu uzależnienia, wzbudzanie empatii i kształtowanie postawy nastawionej na udzielanie wsparcia i niesienie pomocy osobom zagrożonym występowaniem zachowań trudnych, zapoznanie uczniów z zagrożeniami i skutkami przyjmowania narkotyków, w sposób niewłaściwy leków i alkoholu, kształtowanie u uczniów umiejętności podejmowania krytycznych, samodzielnych i odpowiedzialnych decyzji odnośnie własnego zdrowia. W ten sposób treści programowe wpisują się w treści programu profilaktyki realizowanego w szkole.
Agnieszka Andrzejczak
13 stycznia 2020 r.
W dniu dzisiejszym naszą szkołę po raz kolejny odwiedziła pani Agnieszka Szymańska - pracownik KPP w Pyrzycach i pan Sławomir Screscek – pracownik PSSE w Pyrzycach. W ramach spotkania przedstawiono uczniom prezentację „Bezpieczne ferie 2020” oraz zapoznano ich z podstawowymi zasadami profilaktyki zachorowania na grypę. Szczególną uwagę zwrócono na bezpieczeństwo podczas pobytu nad zamarzniętymi akwenami wodnymi oraz podczas zabawy na sankach i nartach. Przypomniano również zasady zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia i zasady powiadamiania służb ratunkowych. Na zakończenie uczniowie mogli zadawać pytania, z czego jak zawsze chętnie skorzystali.
Agnieszka Andrzejczak
09 stycznia 2020 r.
W ramach innowacji "Książki moich marzeń" zostały przeprowadzone zajęcia, na których uczniowie klas I - III mieli możliwość zaprojektowania okładki wymarzonej książki, mogli również skorzystać z zaproponowanych tytułów książek przez uczniów klasy szóstej. Pomysłów było wiele, a przede wszystkim dużo radości z wykonywania prac. Dziękujemy za pomoc w realizcji zajęć nauczycielkom klas 1 - 3.