W lutym i marcu 2025 r. uczniowie klas IV - VIII wzięli udział w webinarach promujących bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z internetu. W trakcie zajęć i webinarów poruszano m.in. temat niebezpiecznych zjawisk związanychz korzystaniem z sieci, jak uzależnienie od internetu i portali społecznościowych, seksting czy cyberprzemoc. Zwrócono uwagę jak zapobiegać i reagować na zagrożenia, jak chronić swoje dane i urządzenia i jak weryfikować informacje.
11 marca uczniowie klasy 1 podjęli się wyzwania, którym było zrobienie śmiesznych, ale przede wszystkim zdrowych kanapek. Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne produkty. Po starannym umyciu rąk i przygotowaniu stanowisk wszyscy zabrali się do pracy. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Kanapki nie tylko były śmieszne, ale również smaczne, zdrowe i pięknie ozdobione. Dzieci poznały korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania. W trakcie przygotowywania kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.
Joanna Kowalczyk
Dziś dzieci z klasy pierwszej obchodziły Dzień Kobiet na wesoło. Były konkursy, tańce, zabawy ruchowe i słodki poczęstunek. Chłopcy pamiętali o swoich koleżankach i przygotowali dla nich upominki. Zapraszamy na fotorelację z naszej klasowej uroczystości.
W dniu 06 marca 2025 r. uczniowie klas 6 - 8 naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu jakim był koncert szkolny pt. "Jakby co" w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Scenariusz koncertu powstał w oparciu o teksty młodych raperów inspirowane klasycznymi motywami Beethovena, Mozarta, Brahmsa i innych. Temat dotyczył problemu zdrowia psychicznego, który staje się coraz poważniejszy, a hejt on-line jest na porządku dziennym, a potrzeba promowania szacunku, akceptacji i pozytywnej komunikacji jest niezwykle istotna. Odwiedziliśmy również Muzeum Centrum Dialogu Przełomy poznając historię Szczecina, Pomorza, Polski i świata. Zatrzymaliśmy się także przy Pomniku Anioła Wolności - symbolu wydarzeń Grudnia 1970. Dzień był niezwykły, pełen pozytywnych wrażeń, a pogoda cudowna.
Krystyna Jabłońska
5 marca 2025 r. nasi uczniowie brali dzisiaj udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej na szczeblu gminnym. Szkołę reprezentowali:
- w grupie młodszej:
1) Pola Barańska
2) Natalia Lewandowska
3) Marcel Zdunek
- w grupie starszej:
1) Filip Grugel
2) Antoni Ziarkowski
3) Maria Ziarkowska.
Konkurs obejmował test wiedzy pożarniczej i zadania praktyczne z zakresu pierwszej pomocy i znajomości sprzętu pożarniczego. Dziękujemy za udział w konkursie.
Wniosek oraz załączniki znajdują się w zakładce Dokumenty szkoły.
W dniu dzisiejszym uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w "Lekcji w kinie" w Pyrzyckim Domu Kultury. Seans połączony był z rozmową na temat sztucznej inteligencji i była to bardzo cenna lekcja. Film "Lars jest lol" natomiast poruszał bardzo ważny temat tolerancji, przyjaźni i wybaczania. Pokazano w nim jak łatwo kogoś zranić i jak trudno to później naprawić. Ujawniono w nim też mechanizmy manipulacji, postawy i role przyjmowane przez dzieci w sytuacji nękania oraz różne reakcje na innego w grupie. Film poruszał także bardzo ważny i wciąż aktualny temat cyberprzemocy. Zamieszczanie prześmiewczych zdjęć i filmików to niestety coraz częstsze zjawisko w środowisku szkolnym, a historia nowego kolegi w klasie świetnie pokazała role oprawcy, ofiary i świadka. Była to bardzo cenna lekcja dla wszystkich uczestników dzisiejszego wydarzenia, a gromkie brawa na zakończenie świadczą o tym, że temat uczniów zainteresował i pobudził do refleksji.
Agnieszka Andrzejczak
W dniu dzisiejszym uczniowie klas I-IV wraz z uczniami z innych szkół uczestniczyli w Lekcji w kinie pt. "Jak pies z kotem, czyli o sekretach dobrej komunikacji", która odbyła się w Pyrzyckim Domu Kultury w Pyrzycach. Uczniowie podczas spotkania z aktorem dowiedzieli się, czym jest komunikacja, poczucie własnej wartości oraz empatia. Celem zajęć było również nauczenie się, jak rozmawiać, żeby inni nas rozumieli. Uczniowie dowiedzieli się jak lubić siebie takim, jakim się jest, zrozumieli, że każdy jest inny, ale każdy jest ważny. Podczas spotkania uczniowie poznali też sposoby na rozwiązywanie rówieśniczych konfliktów. Po bardzo ciekawej i pouczającej lekcji dzieci obejrzały film animowany "Był sobie kot". Za rok bardzo chętnie wrócimy na kolejne takie lekcje. Wyjazd był pouczający i budzący wiele ciekawych refleksji zarówno u dzieci jak i nauczycieli.
Agnieszka Andrzejczak
Dzisiaj w grupie 5 - latków i 6 - latków obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma na celu zwrócenie uwagi na potrzebę troski o język ojczysty, dbanie o jego rozwój i trwanie. Już od rana Sówki zapoznały się z ideą tego dnia, obejrzały przygotowaną prezentację, odgadywały zagadki słowne i obrazkowe, bawiły się w kolorowe rebusy, gimnastykowały swój język oraz próbowały recytować trudne "łamańce językowe". Wybraliśmy się również do Biblioteki - Gminnego Centrum Kultury w Przelewach. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem. Zobaczyły również jak wygląda biblioteka oraz poznały zasady wypożyczania książek. Na zakończenie p. Dyrektor Iwona Brodzińska z okazji obchodzonego święta przeczytała dzieciom wiersz J. Brzechwy "Tydzień". Na zakończenie wizyty każda Sówka otrzymała pamiątkową zakładkę do książki oraz słodki upominek. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie.
Justyna Osipowicz
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w klasie 1
Ten wyjątkowy dzień został ustanowiony przez UNESCO, by podkreślić różnorodność językową i kulturową świata, a także zwrócić uwagę na języki zagrożone oraz ginące. W klasie pierwszej to święto trwało dwa dni. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego pierwsza klasa zmierzyła się z wieloma polonistycznymi zadaniami- grami i zabawami językowymi. W programie były: kalambury, wykreślanki, labirynty, krzyżówki, rebusy oraz ulubione przez uczniów łamańce językowe.
Joanna Kowalczyk
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w klasie 2
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodziła także klasa II. W tym dniu dzieci poznały ciekawostki dotyczące naszego języka. Wykonywały ćwiczenia związane ze słowotwórstwem oraz próbowały swych sił podczas wypowiadania łamańców językowych - " Trzy pstre przepiórzyce przefrunęły przez trzy pstrokate kamienice".
Barbara Gierszewwska
Nie od dziś wiadomo, że dzieci najszybciej uczą się poprzez zabawę i działanie. Dlatego też uczniowie z klasy pierwszej w ramach edukacji matematycznej przetestowali różne rodzaje wag. Dzięki tej zabawie ćwiczyliśmy obliczenia wagowe – ważyliśmy, sumowaliśmy, porównywaliśmy. Jednak nauka matematyki może być fajna.
Joanna Kowalczyk
W dniu 19.02.2025 r. grupa MISIE pojechała odwiedzić kolegów i koleżanki z Niepublicznego Przedszkola "Bratek" w Laskowie. W ramach integracji nasze przedszkola systematycznie spotykają się. Wspólny czas spędzamy na zacieśnianiu przyjaźni i wspólnych zabawach.
Magdalena Tyczyńska
Joanna Radomiak
Dziś przedszkolaki z Grupy Misie wybrały się na pocztę. Zaciekawione dzieci słuchały informacji o pracy urzędnika poczty. Dzięki tej wycieczce dowiedziały się, że można tam nie tylko wysłać list czy paczkę, ale także zapłacić rachunki, pobrać pieniądze czy kupić ciekawą książeczkę. Przedszkolaki poznały jaka jest droga listu od nadawcy do adresata. Zwieńczeniem było wysłanie pocztówki...
Joanna Radomiak
...którą otrzymaliśmy i za którą bardzo dziękujemy.
Czy czujesz, że rodzicielstwo czasem Cię przytłacza? Szukasz wsparcia i przestrzeni, by lepiej zrozumieć siebie i swoje emocje? Dołącz do naszej wiosennej grupy psychoterapeutycznej dla rodziców!
Dla kogo?
Dla rodziców, którzy chcą:
– Lepiej radzić sobie ze stresem i emocjami
– Znaleźć równowagę między rodzicielstwem a własnymi potrzebami
– Nauczyć się skuteczniejszych metod komunikacji z dziećmi
– Otrzymać wsparcie w bezpiecznej i pełnej zrozumienia atmosferze
Co zyskasz?
– Przestrzeń do dzielenia się doświadczeniami z innymi rodzicami
– Praktyczne narzędzia do radzenia sobie z wyzwaniami rodzicielstwa
– Wsparcie doświadczonego psychoterapeuty
– Możliwość zadbania o swoje zdrowie psychiczne
Kiedy i gdzie?
Dzień: Wtorki!
Godziny: 18:30 – 20:00
Miejsce: Zachodniopomorski Instytut Psychoterapii ul. Firlika 19, Szczecin
Koszt: 150 zł
Jak się zapisać?
tel.: 690 696 806!
Wiosna to czas na nowy początek! Zadbaj o siebie i swoją rodzinę, dołączając do naszej grupy.
W tym roku pogoda podczas ferii zimowych trochę zawiodła. Jednak brak śniegu zrekompensowały zorganizowane wyjazdy do kina, na basen i na lodowisko.
04.02.2025 r. uczniowie naszej szkoły byli w kinie w Szczecinie na filmie "Sonic 3". Z seansu filmowego wszyscy uczestnicy byli zadowoleni. Na zakończenie wyprawy uczniowie udali się do McDonald's.
Anna Komada
11 lutego uczniowie naszej szkoły mieli okazję skorzystać z kolejnego wyjazdu w trakcie ferii. Tym razem pojechaliśmy do Gorzowa na basen i lodowisko. Każdy miał okazję skorzystać z wybranej aktywności fizycznej. Zmęczeni i zadowoleni odwiedziliśmy też McDonald's.
Olga Rusiecka
A co jeśli Dziadek i Babcia poznali się stojąc w kolejce do sklepu? Takie pytanie zadały sobie przedszkolaki z Grupy Misie, które przygotowały wyjątkowe przedstawienie z okazji dnia Babci i Dziadka. Ich dziadkowie przez chwilę mogli powrócić wspomnieniami do czasów PRL-u, a to dzięki klimatycznym strojom młodych aktorów oraz dekoracji. Znalazły się na niej plakaty z tamtego okresu, charakterystyczna waga sklepowa czy kultowa oranżada. Mamy nadzieję, że występ sprawił Babciom i Dziadkom dużo radości.
Joanna Radomiak
Dziś odbyły się kolejne warsztaty kulinarne. Tym razem w zajęciach wzięli udział uczniowie klasy VI: Wiktoria Wiśniewska, Aleksander Nowakowski oraz Nikodem Wieczór. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przygotowywali pyszne gofry, które później udekorowali owocami i bitą śmietaną! Było smacznie i słodko. Następne kulinarne spotkanie odbędzie się po feriach.
Małgorzata Mierzwa
W ostatnich dniach nasza matematyka wyglądała inaczej. Zamieniliśmy klasę w sklep i bawiliśmy się w sprzedawców i klientów. Dzięki tej zabawie ćwiczyliśmy obliczenia pieniężne - liczyliśmy resztę, sumowaliśmy, uczyliśmy się zarządzać budżetem. Jednak nauka matematyki może być fajna.
Joanna Kowalczyk